Zahraničí

Mrtvá Italka seděla dva roky v obýváku, nikdo ji nepostrádal

Mrtvá Italka seděla dva roky v obýváku, nikdo ji nepostrádal
Stará paní žila v domě poblíž italského jezera Como, ilustrační foto Zdroj: Profimedia

Tělo staré ženy našli náhodou hasiči v domě poblíž jezera Como na severu Itálie. Ostatky byly v křesle v obývacím pokoji, osamělou paní nikdo nepostrádal.

Smutný příběh se odehrál v obci Prestino, kam byli v pátek přivoláni hasiči k vyvrácenému stromu na zpustlé zahradě, když se oblastí přehnala vichřice, informovala televize CNN.

Majitelku domu objevili v křesle v obývacím pokoji, její tělo bylo ve vysokém stupni rozkladu. Lékař určil dobu smrti na podzim roku 2019. V té době viděli sousedé 70letou Marinellu Berettovou naposledy.

Paní žila sama a místní nabyli dojmu, že se přestěhovala, když počátkem roku 2020 udeřila plnou silou koronavirová epidemie, Lombardie byla jedním z prvních a nejpostiženějších míst.

Související obsah

​Příčinu úmrtí policisté ještě vyšetřují, ale zatím nic nenasvědčuje tomu, že by seniorka zemřela násilím. Vše ukazuje na zdravotní kolaps.

Úřady pátrají po příbuzných, ale vypadá to, že stará paní už žádné neměla.

Smrt důchodkyně vyvolal v Itálii debatu o osamělém stáří. Stále více seniorů nemá příbuzné ani přátele, na které by se nejen v nouzi mohli obrátit.

Starosta pozval všechny místní alespoň na pohřeb, který radnice zaplatí.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Chorvatský prezident je proti vstupu Finska a Švédska do NATO

Chorvatský prezident Zoran Milanović chce požádat chorvatského zástupce v NATO, aby země hlasovala proti vstupu Finska a Švédska do NATO. Řekl to stanici N1 TV. Záhřeb by podle něj měl uplatňovat právo veta do doby, než bude v sousední Bosně schválena volební reforma, která by usnadnila bosenským Chorvatům volit své zástupce do vedoucích funkcí. Vláda Andreje Plenkoviče ale se svým prezidentem nesouhlasí. Milanović podle premiéra zastává proruské postoje.

Krátká zpráva

Bývalý král Juan Carlos se po letech v exilu vrací do Španělska

Někdejší španělský král Juan Carlos ve čtvrtek přiletí do vlasti po téměř dvou letech exilu ve Spojených arabských emirátech. Tam se 84letý šlechtic uchýlil poté, co ho vyšetřovali kvůli korupci. Úřad španělského generálního prokurátora v březnu jeho případ zastavil. Bývalý panovník hodlá navštívit rodinu včetně svého syna krále Filipa VI. a po víkendu se vrátí do emirátů.

Krátká zpráva

Biden kvůli krizi s kojeneckou výživou použil zákon z války

Americký prezident Joe Biden kvůli nedostatku kojenecké výživy uplatnil zákon o obranné výrobě vzniklý za korejské války v roce 1950. Umožňuje nařídit firmám výrobu nezbytnou pro bezpečnost USA. Zároveň povolil armádě najímat civilní letadla pro dopravu kojenecké výživy ze zahraničí. Kritický nedostatek dětské výživy způsobilo únorové uzavření největší továrny v zemi kvůli dvěma podezřelým úmrtím kojenců na bakteriální infekci.

Píše se na Deník.cz