Zahraničí

Mrtvá Italka seděla dva roky v obýváku, nikdo ji nepostrádal

Mrtvá Italka seděla dva roky v obýváku, nikdo ji nepostrádal
Stará paní žila v domě poblíž italského jezera Como, ilustrační foto | Zdroj: Profimedia

Tělo staré ženy našli náhodou hasiči v domě poblíž jezera Como na severu Itálie. Ostatky byly v křesle v obývacím pokoji, osamělou paní nikdo nepostrádal.

Smutný příběh se odehrál v obci Prestino, kam byli v pátek přivoláni hasiči k vyvrácenému stromu na zpustlé zahradě, když se oblastí přehnala vichřice, informovala televize CNN.

Majitelku domu objevili v křesle v obývacím pokoji, její tělo bylo ve vysokém stupni rozkladu. Lékař určil dobu smrti na podzim roku 2019. V té době viděli sousedé 70letou Marinellu Berettovou naposledy.

Paní žila sama a místní nabyli dojmu, že se přestěhovala, když počátkem roku 2020 udeřila plnou silou koronavirová epidemie, Lombardie byla jedním z prvních a nejpostiženějších míst.

Související obsah

​Příčinu úmrtí policisté ještě vyšetřují, ale zatím nic nenasvědčuje tomu, že by seniorka zemřela násilím. Vše ukazuje na zdravotní kolaps.

Úřady pátrají po příbuzných, ale vypadá to, že stará paní už žádné neměla.

Smrt důchodkyně vyvolal v Itálii debatu o osamělém stáří. Stále více seniorů nemá příbuzné ani přátele, na které by se nejen v nouzi mohli obrátit.

Starosta pozval všechny místní alespoň na pohřeb, který radnice zaplatí.

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz