Krimi

Soud poslal Vietnamce za zapálení bytu na 12 let do vězení. Na délce se dohodli

Skončil soud s Vietnamcem Van Doan Maiem, který loni v květnu zapálil byt s pěti lidmi a kojencem uvnitř. Se státní zástupkyní se dohodl na trestu 12 let vězení a bude také muset uhradit škodu na bytě pojišťovně. Dohodu ve čtvrtek schválil Městský soud v Praze.

Soud s 38letým Van Doan Maiem původem z Vietnamu skončil shledáním viny. Muž původem z Vietnamu uzavřel se státní zástupkyní dohodu o vině a trestu. Za pokus o obecné ohrožení byl muž odsouzen na 12 let vězení, tedy dolní trestní sazbu, která mu původně hrozila.

Odsouzeného shledal Městský soud v Praze vinným ze zapálení bytu loni v květnu v pražské Hostivaři. Tehdy se v bytě nacházelo pět dalších lidí a měsíční kojenec. Policii a hasičům se podařilo obyvatelům bytu dostat v pořádku ven a nikomu se naštěstí nic nestalo.

Související obsah

​Motivem k činu byla pomsta. "Po slovní rozepři z předešlého večera, v jejímž důsledku se měl z bytu odstěhovat, za užití benzínu Natural 95 zapříčinil požár s úmyslem usmrtit spící obyvatele bytu," uvedla podle portálu Blesk v obžalobě státní zástupkyně.

Pro odsouzeného Van Doan Maie jde o jeho první přečin, k čemuž soud přihlédl. Při zapálení byl také údajně pod vlivem drog. "Lituji svého jednání," řekl odsouzený Vietnamec, který až doposud odmítal vypovídat.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz