Domácí

Řidič měl za jízdy na silnici popíjet. Zastavovat ho musel kolemjedoucí muž

Dramatické chvíle zažili řidiči na Českolipsku. Po silnici tam kličkovalo auto. Jeden z nich se ho snažil zastavit v domnění, že se šoférovi udělalo špatně, ale pak zjistil, že je opilý. Popíjel dokonce i za jízdy. Zastavit se ho podařilo ještě před příjezdem policie, ale až na třetí pokus.

Policie naměřila řidiči na Českolipsku 3,13 promile. "Než jsme přijeli, tak jste tady ještě vypil flašku. Je to pravda?" ptali se ho. "No je. Dal jsem si malinko vodky," odpověděl muž. 

"Na sedadle spolujezdce byla basa piv. Vzadu měl flašku vodky," prozradil zasahující policista Šimon Hotový. Kličkujícího šoféra si všiml pan Schovanec. Bál se, že má zdravotní potíže. "Mikrospánek nebo že mu je špatně," popsal své obavy. 

Na kruhovém objezdu v Kuřívodech narazil kličkující šofér do lampy pouličního osvětlení. Pan Schovanec vyběhl k autu a sotva otevřel dveře, bylo mu jasné, proč muž jezdil od krajnice ke krajnici. "Držel volant, v pravé ruce držel otevřené pivo a vůbec nevěděl, která bije," uvedl.

Související obsah

Když šofér zaslechl slova o policii, procitl a šlápl na plyn. "Začal najíždět na manželku, přes trávník najel vlastně na mě," řekl pan Schovanec. Manželé uskočili a muže pět kilometrů pronásledovali. Chtěli mu sebrat klíčky, aby někoho nezranil. Ani druhý pokus ale nedopadl dobře. "Visel vedle auta a snažil jsem se, aby mě nepřejelo to zadní kolo," vysvětlil situaci Schovanec. 

Zastavit nebezpečnou jízdu se podařilo až napotřetí. To už přijížděla policejní hlídka. "Myslím si, že to bylo velmi odvážné," prohlásil zasahující policista Hotový. "Policie Libereckého kraje navrhne pana Schovance na ocenění gentleman silnic," avizovala policejní mluvčí Ivana Baláková. Zranění, která při zastavování nebezpečného řidiče utrpěl, neřeší. Je rád, že muži znemožnil, aby na silnici zranil někoho dalšího.

kdu, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz