Domácí

Tragédie v Opavě: Rodina se otrávila plynem, zemřela i 10letá holčička

Obrovské neštěstí se v sobotu dopoledne stalo v opavské ulici Polní. V jednom z bytových domů se tři lidé otrávili oxidem uhelnatým, nepřežil ani pes. Po smrti je 57letý muž, 46letá žena i teprve 10letá dívka. Policie u všech nařídila pitvu.

Záchranné složky na místo před 11. hodinou přivolali vyděšení sousedé, kterým rodina neotevírala. Bohužel už bylo pozdě. Hasiči vyrazili dveře a uvnitř našla tři lidi bez známek života i mrtvého psa.

"Svými detekčními přístroji uvnitř naměřili 288 ppm oxidu uhelnatého," uvedl jejich mluvčí Jakub Kozák.

Po smrti je 57letý muž, 46letá žena a teprve 10letá dívka. Otrávili se pravděpodobně kvůli závadě na plynové karmě. "Ani přivolaná osádka sanitního vozidla již nedokázala zemřelým osobám pomoci. Hasiči v koupelně bytu zjistili, že kotel - karma vykazuje svou světelnou signalizací nějakou technickou závadu," řekl policejní mluvčí René Černohorský.

Související obsah

​Kriminalisté okolnosti tragédie vyšetřují, u třech zemřelých nařídili pitvu. Prověřovat se bude zejména technický stav karmy a její revize.

"Otravy oxidem uhelnatým z lokálních topidel a ohřívačů vody jsou i v našem kraji poměrně časté a nezřídka končí úmrtím. Hasiči neustále varují před tímto nebezpečím a nabádají k pravidelným kontrolám a opravám těchto zařízení a také k nákupům detektorů. Jejich cena na trhu se dnes pohybuje kolem jednoho tisíce korun," doplnil Kozák.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz