Zajímavosti

Lidé se dobrovolně hlásí na testování věznice, za mřížemi stráví několik dní

Lidé se dobrovolně hlásí na testování věznice, za mřížemi stráví několik dní
Ilustrační snímek Zdroj: Profimedia

Věznice ve švýcarském Curychu vypsala neobvyklý konkurz. Hledá totiž dobrovolníky, kteří by byli ochotní obléknout na tři dny vězeňské mundúry.

Věznice v Curychu přistoupila k neobvyklému pokusu. Lidé si tam mohou vyzkoušet, jaké je sedět za mřížemi. "Účastníci by rozhodně neměli očekávat prázdninový kemp, mohou však kdykoliv odejít," upozornil ředitel nově postavené věznice Marc Eiermann. K nezvyklému testu, který proběhne od 24. do 27. března, se zatím přihlásilo asi 900 dobrovolníků. Věznice je přitom pouze pro 241 vězňů. Informaci přinesl švýcarský portál swissinfo.ch.

Přihlásit se mohou všichni plnoletí obyvatelé kantonu Curych. Po dobu pobytu nebudou mít k dispozici mobilní telefon ani jiné elektronické přístroje. Na výběr budou mít z vegetariánské, masité i nábožensky přijatelné (halal) stravy.

Související obsah

​​Hlavním důvodem pokusu je příprava věznice na příchod skutečných trestanců. Zároveň je to zkouška i pro dozorce. "Mnoho našich dozorců má sociální dovednosti, vědí, jak se k lidem správně chovat. Ve skutečnosti jsou spíše pečovatelé než dozorci," dodala mluvčí nápravných oddělení v curyšském regionu Elena Tankovská.

V Japonsku věznice dlouhodobě plní senioři. Hledají tam sociální jistoty (9/2021):

niká, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz