Zahraničí

Herec známý z hororových filmů dostal 20 let vězení. Vylákal z lidí miliardy

Herec známý z hororových filmů dostal 20 let vězení. Vylákal z lidí miliardy
Zachary Horwitz | Zdroj: Profimedia

Amerického herce Zacha Averyho znali až donedávna především fanoušci hororových filmů. Teď se na něj ale upíná pozornost z úplně jiných důvodů. Pětatřicetiletého herce odsoudil soud v Los Angeles ke 20letému vězení za podvody v hodnotě téměř 14 miliard korun.

Soud v Los Angeles v pondělí odsoudil herce Zacharyho Horwitze, známějšího pod pseudonymem Zach Avery, ke 20 letům vězení. Herec z hororových filmů totiž mezi lety 2014 a 2019 vymámil z lidí přes 650 milionů dolarů, tedy skoro 14 miliard korun. Informovala o tom agentura AP.

Avery provozoval filmařskou společnost 1inMM Capital, která měla skupovat práva k filmům pro velké streamovací služby jako Netflix a HBO. Peníze, které si firma půjčila od více než 200 investorů, ale herec použil pro takzvané Ponziho schéma, kdy část peněz použil k vyplacení dřívějších investorů a zbytek zneužil pro vlastní účely.

Související obsah

​Namísto investic si Avery za zpronevěřené peníze vydržoval královský životní styl. Pořídil si za ně například luxusní dům v hodnotě více než 128 milionů korun nebo zájezdy do kasin v Las Vegas, které jej přišly na více než dva miliony. Kariéra herce však tomuto stylu neodpovídala. Avery se objevoval pouze v málo známých nízkorozpočtových hororových filmech.

Kromě 20letého trestu uložil soud Averymu také pokutu v hodnotě téměř pěti miliard, které má vyplatit poškozeným. Těch je více než dvě stě. Kromě velkých investorů Avery nalákal do svého podvodu také množství obyčejných lidí včetně svých přátel z univerzity a jejich příbuzných, z nichž podle Los Angeles Times někteří přišli o své životní úspory i rezervy na důchod.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz