Zahraničí

Baldwin čelí další žalobě. Rodina zastřelené kameramanky žádá odškodné

Baldwin čelí další žalobě. Rodina zastřelené kameramanky žádá odškodné
Herec Alec Baldwin Zdroj: Profimedia

Rodina kameramanky Halyny Hutchinsové žaluje herce Aleca Baldwina a produkční tým za neúmyslné zabití a žádá odškodné. Ženu Baldwin nechtěně zastřelil loni v říjnu při natáčení filmu Rust.

Právník rodiny Brian Panish podal žalobu v úterý. Podle něj lidé na place při střelbě porušili řadu bezpečnostních opatření. "Lehkomyslné jednání a úsporná opatření vedly ke smrti Halyny Hutchinsové," sdělil Panish.

Advokát navíc zveřejnil video s animovanou rekonstrukcí střelby. "Jakékoliv tvrzení, že by byl Alec lehkomyslný, je zcela nepravdivé. On, Halyna a další spoléhali na prohlášení dvou profesionálů odpovědných za kontrolu zbraně," citoval portál CNN právního zástupce Baldwina a dalších producentů.

Související obsah

Rodina zesnulé kameramanky požaduje finanční odškodnění. I nadále probíhá v případu policejní vyšetřování. Několik žalob už navíc podali také další členové natáčecího štábu.

Tragická událost se stala loni v říjnu během natáčení filmu Rust. V tom měl Baldwin hrát nechvalně známého psance, jehož 13letého vnuka odsoudí za neúmyslnou vraždu. Během zkoušky měl však herec manipulovat se zbraní a ta následně vystřelila.

Náboj zabil kameramanku Hutchinsovou a zranil režiséra Joela Souzu. Baldwin však odmítá, že by stiskl spoušť. Jak se však ostrý náboj dostal do zbraně, to nevěděl. "Nemám tušení. Někdo dal do zbraně ostrou střelu, kulku, která tam neměla co dělat," řekl. Při vyšetřování však vyšlo najevo, že se zbraněmi se při natáčení v Novém Mexiku manipulovalo poněkud lehkovážně.

Kariéra Aleca Baldwina zřejmě skončila. Více se dozvíte v následující reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz