Zahraničí

Baldwinova nehoda navždy změní natáčení filmů. The Rock oznámil radikální krok

Baldwinova nehoda navždy změní natáčení filmů. The Rock oznámil radikální krok
Zdroj: Profimedia

Hollywoodská hvězda akčních filmů Dwayne Johnson, známý jako The Rock, oznámil, že ve svých filmech už nikdy nebude používat skutečné zbraně. Reaguje tím na tragickou nehodu, kdy při natáčení filmů herec Alec Baldwin zastřelil kameramanku.

Herce Dwayna Johnsona si málokdo umí představit jinak než jako hrdinu akčních filmů. S těmi je neodmyslitelně spjaté i používání zbraní. To se však nyní změní.

Po tragédii, kdy při natáčení filmu Rust zemřela kamerkamanka Halyna Hutchinsová rukou herce Aleca Baldwina, se "The Rock" zavázal, že přestane používat skutečné zbraně ve všech filmech, které bude produkovat jeho společnost Seven Buck Productions.

"Nemohu mluvit za nikoho jiného, ale mohu vám říci, že v jakémkoliv filmu, na kterém pracuje Seven Buck Productions, ale i televizním pořadu nebo čemkoliv jiném, co vytváříme, nebudeme vůbec používat skutečné zbraně," řekl Johnson pro magazín Variety.

Související obsah

​"Přejdeme na gumové zbraně a spravíme to v postprodukci. Nebudeme se starat o dolary, nebudeme se starat o to, kolik to bude stát," dodal s tím, že toto pravidlo bude prosazovat u všech studií, s nimiž spolupracuje.

Své rozhodnutí oznámil na středeční premiéře akčního filmu Red Notice, jehož součástí je právě i používání zbraní. Přestože při natáčení byly dodrženy bezpečnostní protokoly, Johnson trvá na tom, že chce ustoupit od natáčení se skutečnými zbraněmi.

Související obsah

​"Zlomilo mi to srdce. Přišli jsme o jeden život. Soucítím s rodinou a se všemi na place. Aleca znám také již velmi dlouho," vyjádřil se Johnson k tragické nehodě. "Existují bezpečnostní protokoly, ale nehody se stávají. A když se stane něco v takovémhle rozsahu, myslím, že nejrozumnější věc, kterou můžeme udělat, je se na chvíli zastavit a zvážit, jak budeme postupovat dál," prohlásil.

Halyna Hutchinsová zemřela před dvěma týdny poté, co herec Alec Baldwin vystřelil ze zbraně, která měla být pouze rekvizitou. Kulka zasáhla i režiséra Joela Souzu.

Více informací se dozvíte v reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz