Zahraničí

Šikana dívky (11) na Slovensku: Údajný agresor skončil ve výchovném ústavu

V kauze zbité 11leté dívky ve slovenském Miloslavově nastal posun. Kriminalisté sestavili psychologický profil oběti, ze kterého vyhodnocují věrohodnost její výpovědi o útoku. V současnosti je podezřelých deset nezletilých, z nichž jeden už skončil ve výchovném ústavu.

Bratislavská prokuratura má k dispozici psychologický posudek 11leté dívky, která se 2. ledna měla stát obětí skupinového útoku. V posudku zkoumali psychologové zejména věrohodnost svědectví dívky a následky, které na ní útok zanechal. Čeká se také na psychologické posudky podezřelých teenagerů.

Na začátku ledna měla skupina nezletilých v areálu opuštěného zemědělského družstva poblíž Miloslavova nedaleko Bratislavy napadnout 11letou dívku, násilím ji opít a svlékat. Týrání si potom nezletilí měli natáčet na telefony a následně uveřejňovat na sociálních sítích. Útok vyšetřuje bratislavská kriminálka.

Související obsah

​Nyní je v případu napadení deset podezřelých. Podle portálu tvnoviny.sk jeden z chlapců, kteří se měli útoku účastnit, skončil ve výchovném zařízení v Bratislavě. Incident otřásl Slovenskem a v Miloslavově se kvůli němu pořádaly i protesty. Několik demonstrantů se dostalo k domu jedné z hlavních aktérek, odkud na ni pokřikovali.

Pro skupinu podezřelých neměl být útok v Miloslavově prvním přečinem. Objevila se totiž další videa, na kterých má parta mučit děti v podobném věku, jako byla napadená dívka. Rodiče obětí údajně útoky v minulosti nahlašovali, ale policie údajně nic nepodnikla. Policejní prezident v reakci na to uvedl, že prošetří možná přehlédnutí a pochybení ze strany policie.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz