Zahraničí

Další případ šikany na Slovensku. Svou vrstevnici měla napadnout 16letá dívka

Další případ šikany na Slovensku. Svou vrstevnici měla napadnout 16letá dívka
Ilustrační fotografie | Zdroj: Profimedia

Před hostincem ve slovenské vesnici Prestavlky v Banskobystrickém kraji měla 16letá Radka bít o rok mladší Sabrinu. Útok zaznamenali na kamerách kamarádi Radky. Případem se zabývá tamní policie.

Na videu, které zaznamenali kamarádi 16leté dívky, mlátila Radka 15letou Sabrinu pěstmi. Když spadla do sněhu, začala do ní kopat. Tento záznam poslal čtenář deníku Nový Čas. Celému incidentu přátelé Radky na videu přihlíželi a skandováním ji podporovali.

"Jakmile se k policii dostalo video, které zachycuje bitku teenagerek, začala policie konat. Bezodkladně byly do prověřování obsahu videa zapojeny příslušné útvary z okresu Žiar nad Hronom," uvedla slovenská policie na facebooku. První výslechy začaly už v úterý. 

Deníku Nový Čas se podařilo údajnou agresorku po útoku najít. Ta ale ničeho nelituje. "Zasloužila si to," obhajuje své chování.

Související obsah

Incident se odehrál ve vesnici Prestavlky. Video šokovalo i tamního starostu Jána Abraháma. "Vůbec jsem nepředpokládal, že se to stalo u nás v obci. Na záznamu je ale jasně poznat, že to je u nás, ale aktérky souboje od nás nejsou. Z naší obce jsou dva chlapci, kteří se u toho bavili. Jsem velmi rozhořčený," prohlásil. Hodlá oslovit rodiče i majitele hostince.

Nejedná se o první případ podobného násilí mezi mladými na Slovensku. Na začátku ledna měli kamarádi opít a následně brutálně zbít 11letou dívku v Miloslavově nedaleko Bratislavy.

"Musíme prověřit, kde požívali alkoholické nápoje, abychom něčemu takovému do budoucna zabránili a aby se to, co se stalo v Miloslavově, už nikde na Slovensku nestalo," řekl Abrahám. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz