Zajímavosti

Utekl jsem hrobníkovi z lopaty. Herec Šimůnek otevřeně o závislosti

Herec Mirek Šimůnek patřil dlouhá léta mezi herecké sexsymboly. V posledních letech o něm ale bylo slyšet spíše z důvodů psychických kolapsů a často se psalo o jeho bojích se závislostmi. V exkluzivním rozhovoru pro Život ve hvězdách prozradil, jak je na tom nyní.

Pandemie koronaviru si vybrala daň i u herce a moderátora Miroslava Šimůnka a jeho snoubenky Alice Tobiášové. Mirek se podobně jako jeho další herečtí kolegové rozhodl vzít situaci do vlastních rukou a změnit obor. "Já jsem rozvážel pizzu a ta práce mě naplňovala. Je to dobrá změna v tom smyslu, že to je práce, u které nemusím vůbec myslet," popisuje Šimůnek.

Přestože ho nová práce bavila, doba pandemie byla pro bývalého pohádkového prince jedním z nejtěžších období života. "Když Mirek ukončil léčbu v psychiatrické nemocnici, byla to velmi nelehká doba i co se týče jeho fyzické kondice a zdraví. Ale skoro hned se nechal zaměstnat jako kurýr," vzpomíná Tobiášová v pořadu Život ve hvězdách.

Související obsah

​Na psychiatrii ho dostaly roky nebezpečných závislostí, kdy se charismatický herec pohyboval na hraně života a smrti. "Já jsem byl závislý na práškách, v posledních letech jsem jich bral až 40 denně. Byly to léky na spaní, na uklidnění a přídavné prášky, které mi měly pomáhat v tom, abych se toho zbavil, ale já do toho naopak jen víc a víc propadal," popisuje herec.

"Na konci jsem si pak říkal, že nemám důvod pro nic žít. To byly stavy před léčebnou, kdy už jsem nemohl ani chodit, ani mluvit. Potil jsem se a nemohl jsem pořádně ani myslet. Ale teď můžu říct, že pokud má někdo problémy jako já, tak se dají řešit," říká s nadějí pro ostatní statečný Honza z pohádky Z pekla štěstí.

Související obsah

​Do léčebny ho nakonec dostala až milovaná Alice v době, kdy jejich přátelství přerůstalo v něco víc. "Já jsem skutečně utekl hrobníkovi z lopaty. Díky Aličce jsem vyvázl živý a bez jakýchkoliv následků," řekl vděčně Šimůnek. "Dokázal jsi to především sám kvůli sobě, já jsem byla jenom ta, která to zprostředkovala," dodává skromně Alice.

Čas strávený v léčebně ho přiměl pochybovat o sobě samém. "Ve finále si řeknete, panebože, potřebuji z toho ven, nebo umřu. Nebo chci umřít. Ty stavy už nechci zažívat, takže vím na 100 %, že do toho se rozhodně nevrátím," věří Šimůnek. A povedlo se. Šimůnek vstal z popela jako fénix a k jeho velké radosti se mu jen hrnou i pracovní nabídky. 

I vztah s Alicí mu jen kvete, což dokázala romantická vánoční žádost o ruku. "Už je to dáno tím samotným příběhem, který my dva máme a který jsme prožili. Myslím, že lidé by v tomto věku už měli vědět, co v životě chtějí. A pro mě je to jednoznačné," uzavírá Šimůnek s tím, že dítě spolu ale neplánují.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz