Zahraničí

U Řecka vzplál trajekt plný turistů, stovky lidí bylo potřeba zachránit

Trajekt s několika stovkami cestujících začal hořet v pátek ve Středozemním moři. Mimo to bojují hasiči už dva dny s požárem nákladní lodi v Atlantiku, která převáží luxusní auta.

Trajekt Euroferry Olympia hoří od pátečního rána. Italská loď plující z Řecka do Itálie měla na palubě 239 turistů a 51 členů posádky. Podle dostupných informací se vše obešlo bez zranění.

Požár vypukl ve spodní části trajektu ze zatím neznámého důvodu. Celou situaci popsal jeden ze zachráněných cestujících Giorgos Parlantzas. "Spal jsem ve své kajutě, když mě kolem třetí hodiny ráno vzbudili a vyzvali, abych šel ven. Popadl jsem tedy průkaz a zamířil na palubu, kde se shromažďovali lidé. Pak jsme naskočili do člunů," řekl agentuře AP.

Související obsah

Další loď hoří v Atlantiku

Nákladní loď Felicity Ace plná luxusních automobilů už od středy hoří v Atlantickém oceánu. Požár, který vypukl ze zatím neznámých důvodů v nákladovém prostoru, donutil všech 22 členů posádky opustit téměř 200 metrů dlouhou loď.

Loď plující z německého města Emden měla doplout až do amerického státu Rhode Island. Nákladní loď veze celkem 17 tisíc tun nákladu, jehož součástí je okolo 1 000 drahých aut.

Související obsah

Na nová auta už čekají netrpěliví zákazníci, mezi nimi je například novinář Matt Farah, který si objednal vůz značky Porsche. "Prodejce potvrdil, že moje auto je spolu s nejméně 12 dalšími auty, které očekával, na hořící lodi. Firma mě ujistila, že až bude vědět něco víc, ihned mě bude informovat," uvedl Matt.

"Zatím v tuto chvíli nevíme, v jakém stavu jsou naše auta. Jsme v kontaktu s přepravní společností i našimi zákazníky," řekl americkému portálu CNN Business viceprezident společnosti Porsche pro Severní Ameriku Angus Fitton.

Kromě Porsche jsou na palubě také auta značek Volskwagen, Lamborghini nebo Bentley. Co se bude s obrovskou lodí dít dále, zatím není jasné.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz