Krimi

Matku od čtyř dětí zabil vlčák. Majitelé psa dostali u soudu podmínku

Soud v Chrudimi vynesl rozsudek v případu ženy, kterou před dvěma lety u jejího domu zakousl pes sousedů. Majitelé zvířete odešli s podmínkou. Pozůstalým musejí zaplatit odškodné ve výši dva miliony korun. Obžaloba je vinila z toho, že psa neměli pod dozorem.

Čtyřletému psovi dali manželé jméno Kajínek. Podle obyvatel obce velmi často utíkal. Se sousedy tito partneři navíc neměli žádný plot. "Ti psi unikli už dříve. Oba manželé na to byli upozorněni a byli varováni," objasnil státní zástupce Vladimír Kytner.

Čtyři dny před Vánocemi se žena (35) vracela večer domů a československý vlčák na ni skočil a prokousl jí hrdlo. "Těžko si umíme představit, jaké je být zadávený psem," dodal Kytner.

Stisk jeho zubů je 130 kilo na centimetr čtvereční. "Útok psa je natolik bolestivý, že člověk nemá šanci se jakýmkoli způsobem bránit," vysvětlil kynolog Jan Doucha.

Související obsah

​Ráno ji našel její manžel. "Bohužel při našem příjezdu už lékař musel konstatovat smrt," uvedl mluvčí pardubických záchranářů Aleš Malý.

Majitelé nechali zvíře utratit. Znalci se zaměřili na psí zuby, udělali z nich odlitek. Ten porovnali s ranami na krku a výsledek seděl. Podle rozsudku jsou partneři za zvíře plně zodpovědní. Soudce zarazilo, že ani jednou neprojevili nad smrtí sousedky lítost. Psy chovali ve sklepě. "Vždy se jedná o chybu ve výchově. Pes potřebuje znát svoje místo. Spousta lidí nechává psa ve volné výchově," vysvětlil Doucha.

Partneři dostali tříletou podmínku, pět let nesmí chovat psy a pozůstalým musejí zaplatit dva miliony korun. Jejich sousedka měla čtyři děti. "Každý si umí představit, jak taková záležitost zasáhne do života dítěte," doplnil zmocněnec pozůstalých Josef Žďárský. Dvojice jakékoli pochybení odmítá a u soudu zaznělo, že se chce proti rozsudku odvolat.

ph, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz