Domácí

Pes pokousal muže a dítě. Zvíře střelili, chlapec je v nemocnici

Pes pokousal muže a dítě. Zvíře střelili, chlapec je v nemocnici
Zdroj: profimedia.cz

V Častolovicích na Rychnovsku v úterý po poledni velký pes pokousal muže a jedenáctiletého chlapce. Přivolaná policejní hlídka musela proti zvířeti použít služební zbraň. Vlčák nepřežil, dítě skončilo v nemocnici.

Hlášení policisté dostali prostřednictvím linky 158 okolo půl druhé. Velký pes měl utéct z firmy v Častolovicích, poté se vrhnul na dospělého muže. "Než dorazila na místo hlídka, pes zaútočil na dítě, které také pokousal," uvedla krajská policejní mluvčí Iva Kormošová.

Související obsah

​Policisté ze strachu, aby agresivní pes opět nezaútočil, použili služební zbraň. Výstřel zvíře vážně zranil. "Československý vlčák byl kvůli střelnému zranění se souhlasem majitele veterinářem utracen," dodala mluvčí.

Zraněného jedenáctiletého chlapce záchranáři převezli do nemocnice. Muž byl poraněný jen lehce. "Další okolnosti případu policisté zjišťují," dodala Kormošová.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Novým rakouským kancléřem se stane Karl Nehammer

Rakousko bude mít nového kancléře, stane se jím dosavadní ministr vnitra Karl Nehammer. Ten zároveň povede vládní stranu ÖVP (Rakouská lidová strana), informoval o tom list Kronen Zeitung. Bývalý rakouský kancléř Sebastian Kurz ve čtvrtek oznámil, že v politice definitivně končí. Z funkce odstoupil v říjnu, když jej a jeho okolí začala policie vyšetřovat kvůli údajné korupci. Současný kancléř Alexander Schallenberg ve stejný den oznámil, že na funkci rezignuje ve chvíli, kdy se ÖVP dohodne na novém lídrovi.

Píše se na Deník.cz