Zahraničí

Německo zasáhne bouře Antonia. Vítr může mít v nárazech až 119 km/h

Německo zasáhne bouře Antonia. Vítr může mít v nárazech až 119 km/h
Extrémní počasí trápí Německo Zdroj: Profimedia

Sotva se počasí v Německu trochu uklidnilo, žene se na zemi další bouře. Podle meteorologů ji bude provázet vítr, který bude dosahovat síly hurikánu. Experti varují zejména před pády stromů.

Na severu země v neděli udeří bouře Antonia. Přestože meteorologové neočekávají, že bude tak intenzivní jako předchozí dvě, varují zejména před možným nebezpečím, které představují popadané stromy.

Navíc bude foukat silný vítr. Ten by mohl dosáhnout síly hurikánu, a v nárazech tedy mít i 119 kilometrů za hodinu. "Stromy, které už poškodily předchozí bouře a stojí někde v silně podmáčené půdě, mohou snadno spadnout," citoval portál The Local meteorologa Adriana Leysera.

Související obsah

V předchozích dnech bičovaly Německo bouře Ylenia a Zeynep. Právě ta druhá byla podle odborníků jednou z nejhorších za posledních 15 let.

Kvůli počasí zemřeli v Německu nejméně tři lidé. Bouře způsobily také značné škody, podle úřadů jejich odhadovaná výše činí 900 milionů eur, tedy přes dvě miliardy korun.​ Silný vítr s sebou přinesl déšť, který na některých místech způsobil záplavy. Voda zaplavila ulice například ve Šlesvicku-Holštýnsku, což je nejsevernější stát Německa.

Extrémní počasí trápí Evropu. Více se dozvíte v následující reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz