Zahraničí

Jsou to čtyři roky od vraždy Jána Kuciaka. Slovensko si připomíná tragédii

Jsou to čtyři roky od vraždy Jána Kuciaka. Slovensko si připomíná tragédii
Ján Kuciak a Martina Kušnírová | Zdroj: Profimedia

Jsou to čtyři roky, co Slovenskem otřásla vražda investigativního novináře Jána Kuciaka a jeho partnerky Martiny Kušnírové. Oba zastřelil 21. února 2018 nájemný vrah v jejich domě ve Velké Mači. Slovensko si dnes připomíná jejich památku.

Čtyři roky uplynuly v pondělí od vraždy slovenského investigativního novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky Martiny Kušnírové. Slovensko si tragickou událost, která otřásla společností, připomíná. Plánuje se také stavba památníku.

"Útok na svobodu slova nepřežili dva mladí lidé, jejichž památku si připomínáme nejen u příležitosti čtvrtého výročí tragédie, ale chceme ji uchovat i pro další generace," vyjádřil se podle agentury TASR k výročí vraždy župan Trnavského kraje Jozef Viskupič.

Související obsah

​Kauza vraždy novináře i jeho snoubenky zůstává nedořešena. Specializovaný trestní soud bude 28. února opět projednávat obvinění spojená s osobami Mariana Kočnera a Aleny Zsuzsové, které původně zprostil obžaloby. Ze zbylých tří obžalovaných odsoudil soud Miroslava Marčeka a Tomáše Szabóa na 25 let a Zoltána Andruska na 15 let vězení.

Na místě domku, kde Kuciak žil se svou partnerkou, plánuje Slovensko vybudovat Památník svobody slova. Podoba památníku je v současnosti předmětem architektonické soutěže, která potrvá do 4. dubna. Vítěze soutěže plánuje Trnavský kraj oznámit začátkem května.

Dům Jana Kuciaka půjde k zemi. Na jeho místě vyroste památník (1/2022):

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz