Koronavirus

Konec covidu! V Británii ruší karantény i izolace pro pozitivně testované

Ve Velké Británii už nebudou platit žádná opatření související s pandemií covidu-19. V pondělí to oznámil premiér Boris Johnson, informuje BBC. Podle vlády už země restrikce nepotřebuje, protože obyvatelé mají dostatečnou imunitu a mohou se spoléhat na vakcínu a léčbu jako na "první linii obrany".

Velká Británie se stane jednou z prvních zemí na světě, kde neplatí žádná covidová opatření. Od čtvrtka tam skončí i povinnost izolace po pozitivním testu na covid-19, nebude pokračovat ani trasování nakažených, píše BBC.

Od prvního dubna pak skončí bezplatné testování na covid, testy zdarma zůstanou pouze pro ty nejzranitelnější skupiny obyvatel. Podle Johnsona si země může dovolit opatření zrušit, protože "už má dostatečnou imunitu" a může se spolehnout na vakcíny a léky jako na "první linii obrany" před covidem-19. 

Související obsah

Premiér ve svém proslovu řekl, že do 1. dubna by lidem, kteří byli pozitivně testovaní na covid, bylo doporučeno, aby zůstali doma. Po tomto datu vláda vyzve lidi s příznaky covidu-19, aby projevili osobní odpovědnost.

Britská vláda ve čtvrtek také rozhodla o tom, že lidem starším 75 let, lidem se slabou imunitou a obyvatelům pečovatelských domů nabídne přeočkování čtvrtou dávkou vakcíny proti covidu-19. Měli by na ni nárok po šesti měsících poté, co dostali dávku třetí.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz