Počasí

Silný vítr nepolevuje, pro část Česka vyhlásili další výstrahu. MAPA

Silný vítr nepolevuje, pro část Česka vyhlásili další výstrahu. MAPA
Ilustrační foto Zdroj: Profimedia

Silný vítr bude Česko trápit i v následujících hodinách. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) pro některé regiony prodlužuje výstrahu, pro další platí předběžné varování.

Meteorologové vydali další výstrahu před silným větrem. Od středečních čtyř hodin ráno až do odpoledne může dosahovat rychlosti 55 až 70 kilometrů v hodině.

Varování platí pro Pardubický kraj (Česká Třebová, Hlinsko, Lanškroun, Litomyšl, Moravská Třebová, Polička, Svitavy), Vysočinu (Bystřice nad Pernštejnem, Havlíčkův Brod, Chotěboř, Jihlava, Moravské Budějovice, Náměšť nad Oslavou, Nové Město na Moravě, Telč, Třebíč, Velké Meziříčí, Žďár nad Sázavou), Jihomoravský (Blansko, Boskovice, Ivančice, Moravský Krumlov, Rosice, Tišnov, Znojmo) a Olomoucký kraj (Konice, Litovel, Mohelnice).

Výstraha před silným větrem Zdroj: ČHMÚ

​"Možná poškození stromů a lesních porostů, možné menší škody na budovách. Nebezpečí úrazu uvolněnými předměty a zlomenými větvemi, možné komplikace v dopravě," uvedl ČHMÚ.

Související obsah

​Lidé také mají zajistit okna, dveře, odstranit nebo upevnit volně uložené předměty nebo zabezpečit skleníky. "Dbát zvýšené opatrnosti při pohybu venku a při řízení vozidel. Na horách omezit túry a nevydávat se zejména do hřebenových partií," doplnili meteorologové.

Pro Olomoucký a Moravskoslezský je zatím v platnosti předběžná výstraha. "Očekává se čerstvý jižní až jihozápadní vítr s nárazy 15 až 20 m/s (55 až 70 km/h). Toto je předběžné varování, doporučujeme sledovat upřesňované předpovědi počasí," uzavřeli.

Vítr bude trápit Česko i tento týden, meteorologové zpřísnili výstrahu:

TN.cz

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz