Zajímavosti

VIDEO: Žena ukázala na dlani roztomilé zvířátko. Od smrti ji dělil jen vlásek

VIDEO: Žena ukázala na dlani roztomilé zvířátko. Od smrti ji dělil jen vlásek
Drobné chobotničky patří mezi nejjedovatejší zvířata světa (ilustrační fotografie) Zdroj: Profimedia

Mladá žena, která si užívala slunečný den na australské pláži, může hovořit o štěstí, že je stále naživu. Na sociální síti TikTok se pochlubila videem, jak z moře vytahuje malou chobotničku, která začala ihned prozkoumávat její dlaň. Na první pohled neškodné zvířátko ale patří mezi nejjedovatější živočichy na světě.

Žena vystupující na sociální síti TikTok pod přezdívkou katapillah zveřejnila před několika dny video, nad kterým by se zřejmě kromě Australanů jen málokdo pozastavil. "Nebezpečně krásné moře," napsala k příspěvku. V tu chvíli netušila, jak pravdivá její slova byla.

Z vody vytáhla malou do modra zbarvenou chobotničku, kterou ukázala na kameru. Drobný živočich se pomalu pohyboval po její dlani a zřejmě u něj převážila zvědavost nad pocitem nebezpečí. V opačném případě by žena už zřejmě nebyla naživu.

https://www.tiktok.com/@katapillah/video/7066332925117123842?is_from_webapp=1&sender_device=pc&web_id7012618127356413446

Chobotnička, kterou měla v ruce, totiž patří do rodu Hapalochlaena, který zahrnuje jedny z nejjedovatějších živočichů na světě. Pokud jsou tito drobouncí hlavonožci vyprovokováni, brání se kousnutím. Do rány přitom vpustí jed, který má pro oběť fatální následky.

Jedná se o silný neurotoxin, který způsobí těžkou a často celkovou paralýzu těla. Navzdory malému tělíčku má tato chobotnice dostatek jedu na to, aby během několika minut zabila až 26 dospělých lidí. Kousnutí přitom bývá bezbolestné a dotyčný jej často zaznamená až při projevech otravy.

Související obsah

​Na to, jak obrovské štěstí žena měla, ji pod videem upozornili lidé v komentářích. "Máš štěstí, že jsi ještě tady. Uvědom si, že jsou těžko polapitelné. Většina Australanů je nikdy nespatřila, ale všichni víme, že se jich nemáme dotýkat," napsal jeden z nich.

"Doporučuji to už nikdy nedělat," radili důrazně další komentující. "Proboha, křičela jsem: Pusť to! Okamžitě!" zaznělo v jednom komentáři. Žena později uvedla, že když jí došlo, jak nebezpečné zvíře držela v ruce, nebude se příště hrnout k tomu, aby opět sahala na nějakou chobotnici.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz