Krimi

VIDEO: Známého youtubera napadli v tramvaji. Zasahovat museli i záchranáři

Známý youtuber Janek Rubeš, jenž natáčí videa o Praze, má za sebou vypjaté okamžiky. V tramvaji ho slovně a pak i fyzicky napadl údajný zloděj, kterého se snažil usvědčit před kamerami. Podle policejní mluvčí Violety Siřišťové měl hrozit nožem, a další muž dokonce střelnou zbraní. Konflikt uklidnila až přivolaná hlídka a zasahovat museli i záchranáři.

Incident na videu zachytila svědkyně, která nám záběry poskytla a přála si zůstat v anonymitě. Rubeš v pondělí po poledni "pronásledoval" údajného podvodníka, jenž má v pražských ulicích okrádat turisty. Ten se odmítal smířit s tím, že by skončil v rukou policistů, a začal se chovat agresivně.

"Ten pán je známá firma, neviděl jsem se s ním poprvé. Je to takzvaný ruličkář (člověk, který turistům prodává místo českých korun bezcenné bankovky, například neplatné běloruské rubly, pozn. red.). Před měsícem okradl jednu německou turistku, s níž jsem stále v kontaktu. Když jsem ho potkal, chtěl jsem ho odvést na policii, což byla naivní myšlenka," řekl TN.cz Rubeš.

Související obsah

​Muž se mu nejprve snažil ztratit v kasinu. "Šel jsem za ním a už tam do mě začal bušit. Potom jsme pokračovali do tramvaje, kde mě také fyzicky napadl. To už jsem měl na uchu policii," pokračoval youtuber.

"Na linku 158 nám bylo ve 14:28 nahlášeno, že v tramvaji dochází ke strkanici mezi lidmi. Muž v tramvaji poznal, že další muž, který s nimi cestuje, měl v minulosti okrást jeho kamarádku. Ten měl zařvat, že má u sebe nůž, ale nijak ho nevytahoval," popsala mluvčí pražských policistů Violeta Siřišťová.

Související obsah

​Konflikt se začal vyostřovat na tramvajové zastávce Florenc, kde zúčastnění vystoupili. "Třetí člověk, který potyčku celou dobu sledoval, tam řekl, že má v batohu zbraň, aby situaci uklidnil. Údajný podvodník se jim snažil utéct a nastoupil do tramvaje linky 24. Policisté ji tak zastavili na zastávce Křižíkova," doplnila mluvčí.

Na místo museli dorazit i záchranáři. Muž ozbrojený nožem si podle Siřišťové stěžoval na zdravotní potíže, a tak ho převezli do nemocnice. "Je to poměrně častý jev, že tito podvodníci tvrdí, že jim ubližuji. Nestalo se poprvé, že jsem si vyslechl, že jsem toho člověka napadl já, i když to bylo naopak," vysvětlil Rubeš.

​"Při incidentu nebyl nikdo zraněn. Celým případem se momentálně zabýváme a právní kvalifikace bude teprve stanovena," uzavřela Siřišťová.

TN.cz

K tématu Krimi

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz