Domácí

Kočárek s miminkem sjel do potoka. Podchlazené dítě skončilo v nemocnici

Kočárek s miminkem sjel do potoka. Podchlazené dítě skončilo v nemocnici
Ilustrační fotografie | Zdroj: Profimedia

Nepříjemnou událostí skončila úterní procházka v Olomouci. Stačila chvilka nepozornosti a kočárek i s osmiměsíčním miminkem sjel do potoka. Přestože se příbuzným podařilo dítě rychle z ledové vody vytáhnout, kojenec skončil podchlazený v nemocnici. Jeho stav byl ale při převozu podle záchranářů stabilní a miminko není v nebezpečí.

Podle informací TN.cz mělo být osmiměsíční dítě na procházce s prarodiči, když krátce po poledni v ulici 17. listopadu sjel kočárek i s miminkem do Mlýnského potoka. Přestože jsou teploty v posledních dnech nadprůměrně vysoké, stačila chvilka, aby dítě v ledové vodě prochladlo.

Celé promočené ho příbuzní okamžitě z potoka vytáhli. Kolemjdoucí žena jim nabídla suchý kočárek, ve kterém se snažili dítě zahřát. Dvě minuty po oznámení pak měla na místo dorazit hlídka policistů. "Dítě bylo při vědomí, ale bledé a podchlazené," prozradil policejní mluvčí Libor Hejtman.

Související obsah

​Miminku policisté okamžitě poskytli první pomoc a tepelný komfort. Ve vyhřátém služebním autě příbuzní kojence svlékli z mokrého oblečení, posléze bylo zabaleno do služebních bund a izolační termofólie. Po chvíli na místo dorazili záchranáři, kteří si miminko převzali. "Policisté se snažili během zákroku i uklidnit rozrušené příbuzné, kteří měli dítě hlídat," prozradil Hejtman.

Podle mluvčí ZZS Olomouckého kraje Lucie Mikisové mělo dítě všechny životní funkce stabilní, bylo při vědomí a v pořádku, přesto skončilo v nemocnici. "Zajistili jsme transport za doprovodu příbuzných do Fakultní nemocnice v Olomouci," dodala Mikisová s tím, že předpokládá, že v tuto chvíli už dítě bude doma.

Policie se případem dál zabývat nebude. Zjistila, že kočárek do potoka sjel při chvilce nepozornosti a nedošlo k žádnému porušení zákona. "Naštěstí se příbuzným podařilo ihned kočárek s dítětem z vody vytáhnout," konstatoval Hejtman.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz