Zahraničí

Tragédie v polské věznici: Trestanec zabil psycholožku, zůstaly po ní dvě děti

Tragédie v polské věznici: Trestanec zabil psycholožku, zůstaly po ní dvě děti
Zdroj: Getty Images

Polská vězeňská služba v úterý informovala o úmrtí dozorkyně Bogumiły Bieniekové–Pasierbové, kterou měl zabít přímo v budově věznice jeden z trestanců. Žena pracovala v zařízení jako psycholožka.

Vězeň měl napadnout dozorkyni během toho, co mu poskytovala psychologickou pomoc. Tragický incident se stal ve věznici v Rešově na jihovýchodě Polska.

Co se přesně stalo, zatím není jasné. "Okolnosti této tragické události jsou v současné době šetřeny státním zastupitelstvím, ministerstvem spravedlnosti a vězeňskou službou," informovaly polské úřady.

Související obsah

Bogumiła Bienieková-Pasierbová po sobě zanechala manžela a dvě děti. "Je to obrovská tragédie a ztráta pro rodinu i pro vězeňskou službu, která přišla o přítelkyni a svědomitou důstojnici. V těchto těžkých chvílích jsme v bolestech spojeni s příbuznými zesnulé. Žádná slova nedokážou popsat tu lítost, kterou v tuto chvíli cítíme," prohlásil šéf polské vězeňské služby Jacek Kitliński.

Příslušnice sloužila ve věznici v Rešově od října 2010 a zastávala pozici vedoucí psycholožky. V roce 2017 absolvovala odbornou přípravu pro první důstojnickou hodnost vězeňské služby. Sloužila na oddělení pro obviněné osoby. 

Ke kondolencím se přidala i Vězeňská služba ČR. "S nesmírnou lítostí jsme přijali zprávu o úmrtí příslušnice Vězeňské služby Polska přímo souvisejícím s výkonem služby. Vězeňská služba ČR se připojuje ke kondolencím a vyjadřuje upřímnou soustrast rodině, přátelům a kolegům zesnulé," uvedla služba na sociálních sítích.

S nesmírnou lítostí jsme přijali zprávu o úmrtí příslušnice Vězeňské služby Polska přímo souvisejícím s výkonem služby....

Posted by Vězeňská Služba ČR on Wednesday, February 23, 2022

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz