Domácí

Před ruskou ambasádou v Praze se konaly protesty. Zasahovat museli i policisté

V Praze se od rána kvůli ruské invazi na Ukrajinu konala řada protestů. V podvečer se sešlo zhruba tři tisíce lidí na pražském Václavském náměstí, odkud se pak většina přesunula k ruské ambasádě, kterou někdo dokonce posprejoval červenou barvou symbolizující krev.

Akci pořádala česká a ukrajinská komunita. Hned na začátku demonstrace před lidi se svým projevem předstoupil pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) a po něm se na pódiu vystřídala celá řada řečníků. Ti vyzývali především k zastavení agrese a provolávali slávu Ukrajině.

Před ruskou ambasádu ale lidé chodili už od rána, a v několika případech tam museli zasahovat dokonce policisté. Budovu ruského velvyslanectví totiž postříkali demonstranti červenou barvou symbolizující krev.

Související obsah

​Vedle unijních vlajek měli přítomní také české, ukrajinské a běloruské vlajky nebo transparenty odsuzující válku. Chvílemi zněla také ukrajinská hymna. Před ambasádu položili demonstranti, mezi nimiž byli Češi i cizinci, transparent označující ruského prezidenta Vladimira Putina za vraha.

Další vyjádření nesouhlasu s ruskou invazí se dnes konalo například i v Brně. Podle informací TV Nova jsou demonstrace na podporu Ukrajiny nahlášeny i na následující dny.

Ukrajinec žijící v Česku popsal, co na Ukrajině zažívá jeho matka. Pokusí se ji dostat ze země: 

sei, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz