Zahraničí

Hororová šikana holčičky má dohru. Údajnou tyranku obvinili

Hororová šikana holčičky má dohru. Údajnou tyranku obvinili
V případu šikany 11leté dívky byla obviněna 16letá Ela Zdroj: Se svolením TV Markíza

Kauza šikany 11leté dívky v Miloslavově nedaleko Bratislavy otřásla celým Slovenskem. Dívka podle rodiny nechtěla po incidentu, který se měl odehrát 2. ledna v opuštěném areálu zemědělského družstva, chodit ven ani do školy. Slovenská média teď přinesla informaci o posunu v případu. Hlavní aktérku, 16letá Ela, obvinila policie v Bratislavě z trestného činu ublížení na zdraví a z výtržnictví.

Incident se odehrál už na začátku ledna, ale až dosud v případu nepadlo žádné obvinění. Teprve 11letou dívku měli její kamarádi opít, zbít, vysvléknout a všechno si zaznamenat na videa, která se pak šířila na sociálních sítích. Podezřelých v případu bylo 10 osob, hlavní aktérkou napadení měla být 16letá Ela. Tu Krajský policejní sbor v Bratislavě ve čtvrtek obvinil ze dvou trestných činů, informoval slovenský zpravodajský web zoznam.sk.

"Vyšetřovatel bratislavské krajské kriminálky vznesl na mladistvou E. M. dne 24. února 2022 obvinění z trestného činu ublížení na zdraví a také z trestného činu výtržnictví," řekl Markíze mluvčí policejního sboru Michal Szeiff.

Související obsah

​Obviněná dívka je studentkou střední školy a je jí 16 let. Z toho důvodu jí hrozí poloviční trest, než by tomu bylo u dospělé osoby. Podezřelých bylo v případu 10 osob ve věku 14,15 a 16 let. Šikanování dívky měli natáčet dva chlapci, Dávid a Scott, kteří údajně po incidentu skončili v diagnostickém centru. K této informaci se mluvčí policistů nevyjádřil.

Dívka si po incidentu událost podle svých slov nepamatovala, dokázala si vzpomenout jen na to, že ji kamarádi nutili pít alkohol. Její matka poté vypověděla televizi Markíza, že její dcera nechce chodit do školy a ani ven. Postupně si prý začala vzpomínat na určité okamžiky. Teenageři měli na dívku zaútočit poté, co jedné ze svých kamarádek rozlila pití. Podle informací slovenských médií tento případ neměl být jediný a stejná skupina mladistvých měla zaútočit na děti už v minulosti.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz