Zahraničí

Porod uprostřed války. Malá Mia přišla na svět v kyjevském metru

Porod uprostřed války. Malá Mia přišla na svět v kyjevském metru
Ilustrační snímek Zdroj: Profimedia

Zatímco ruská vojska bombardovala v noci z pátku na sobotu hlavní ukrajinské město Kyjev, žena ukrytá v bezpečí kyjevského metra porodila holčičku Miu. Fotografii čerstvě narozeného miminka sdílela na sociálních sítích ukrajinská politička Hanna Hopková.

V noci z pátku na sobotu se v kyjevském metru narodila holčička Mia. Ve stejnou dobu ukrajinská armáda bránila Kyjev, zatímco jej ruská vojska ostřelovala. Obyvatelé se proto ze svých domovů přesunuli do prostor metra, kde jsou před útoky chráněni.

"Mia se narodila v úkrytu tuto noc ve stresujícím prostředí –⁠ bombardování Kyjeva. Její matka je po tomto náročném porodu šťastná," napsala v sobotu k fotografii na twitteru ukrajinská politička Hanna Hopková.

Mia se měla podle deníku Daily Mail narodit v pátek okolo půl deváté večer 23leté ženě. U porodu asistovala ukrajinská policie, která slyšela matku křičet a přispěchala jí na pomoc. Policisté poté přivolali záchranáře, kteří maminku s dítětem odvezli do nemocnice. Oběma se dle informací deníku daří dobře.

Související obsah

Ukrajinská politička Hanna ​Hopková, která o narození dítě informovala na twitteru, vyzvala všechny ruské a běloruské matky, aby protestovaly proti válce, kterou Rusko vede na Ukrajině. "Bráníme životy a lidskost!" dodala Hopková.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz