Zahraničí

Ukrajinský prezident odmítl evakuaci: Potřebuju poslat munici, ne odvoz!

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj odmítl v noci na sobotu americkou nabídku na evakuaci z Kyjeva. Do Washingtonu podle agentury AP vzkázal, že potřebuje poslat munici, ne odvoz z Kyjeva. Ráno pak promluvil z centra ukrajinské metropole k občanům.

Spojené státy v noci na sobotu nabídly ukrajinskému prezidentovi evakuaci z Kyjeva, který je pod útokem ruské okupační armády. Volodymyr Zelenskyj ale nabídku odmítl.

"Boj probíhá tady. Potřebuju poslat munici, ne odvoz," vzkázal podle agentury AP ukrajinský prezident.

Ráno pak zveřejnil video z centra města, ve kterém ujišťoval ukrajinský lid, že navzdory z Ruska šířeným zprávám, že utekl, ve městě zůstává.

Související obsah

​"Všem dobré ráno, Ukrajinci. Na sítích koluje hodně falešných zpráv o tom, že jsem vyzval naši armádu, aby se vzdala a že se evakuuji. Není to pravda. Jsem tady. Zbraně nesložíme, budeme naši zemi bránit. Naší zbraní je naše pravda. Naší pravdou je skutečnost, že tohle je naše země, vlast, naše děti. A to všechno budeme bránit," vzkázal ve videu.

Ráno pak na twitteru uvedl, že mluvil s francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem a že další zbraně a vybavení od partnerů Ukrajiny jsou na cestě do země. Uvedl také, že jednal o pomoci s předsedou Evropské rady Charlese Michelem.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz