Domácí

Ve škole ve Svatém Kopečku unikla neznámá látka, deset dětí skončilo v nemocnici

Ve škole ve Svatém Kopečku unikla neznámá látka, deset dětí skončilo v nemocnici
Ilustrační fotografie Zdroj: TV Nova

Jednotky profesionálních i dobrovolných hasičů zasahovaly v pondělí ve škole ve Svatém Kopečku v Olomouckém kraji. V jedné ze šaten tam unikla neznámá látka. Kvůli možnému riziku hasiči evakuovali školu. Deset žáků záchranáři odvezli do nemocnice.

Ve škole ve Svatém Kopečku zasahovali v pondělí v poledne hasiči. V prostoru šaten totiž unikla zatím neidentifikovaná, silně zapáchající látka. Hasiči kvůli možnému riziku otravy ze školy evakuovali asi 250 lidí, které pak umístili v místní školce. Původně bylo zvažováno také nasazení evakuačních autobusů.

Kromě hasičů na místo přijely také čtyři posádky záchranného sboru. "Do Fakultní nemocnice Olomouc jsme odvezli deset dětí s lehkými zdravotními obtížemi. Jednalo se zejména o nevolnost, bolesti břicha a pálení očí," řekla mluvčí Zdravotnické záchranné služby Olomouckého kraje Lucie Mikisková.

Související obsah

O jakou látku může jít ani jak škodlivá je, se zatím neví. V tuto chvíli stále probíhají měření, která mají určit toxicitu neznámé látky.

"Stále provádíme měření a vyhodnocujeme, o jakou látku šlo a jak se tam dostala," informoval odpoledne mluvčí olomouckých hasičů Zdeněk Hošák.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz