Zahraničí

Na střechách v Kyjevě se objevují tajemné znaky. Jejich důvod je děsivý

Na střechách kyjevských domů se objevily nakreslené tajemné znaky. Jejich fotografie sdíleli lidé na twitteru. Údajně mají značit cíle pro ruské nálety.

"Obyvatelé vysokých budov, kteří máte přístup na střechu, prosím, urgentně zkontrolujte střechy, jestli na nich nejsou značky," uvedla na sociálních sítích kyjevská samospráva. Ve městě se totiž začaly objevovat křížky. Ty by mohly značit místa pro ruské nálety, uvedl deník The Sun.

"Město vyzývá své občany, aby fotografie označených lokací okamžitě předali policii a nahlásili podezřelé, kteří mohli značit," uvedl kyjevský starosta Vitalij Kličko. "Znaky umisťují okupační síly Ruské federace, aby mohly přesně zamířit," dodal.

Zároveň kyjevský starosta ukrajinské kolaboranty, kteří napomáhají při kreslení znaků, obvinil z vlastizrady. "Tento zločin lze potrestat vězením na 12 až 15 let se zabavením i bez zabavení majetku," upozornil.

Související obsah

Na střechách domů se kromě křížků objevily i malé reflexní značky. Ty mají místo zdůraznit pro radar, aby je našel v suti. Obyvatele Lvova vyzvala tamní policie, aby používali UV světla a svítící barvu našli. "Značky používají ruští agenti, kteří vnikli do města. Chtějí tak navádět své rakety," oznámila.

Svou střechu kontrolovala i novinářka z Nového hlasu Ukrajiny Nika Melkozerovová. "Jak tvrdí naše rozvědka, sabotéři zanechávají značky pro letecké útoky na střechách vysokých rezidenčních budov v Kyjevě," napsala. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz