Zahraničí

Ruský ministr mluví o třetí světové válce. Kvůli jaderným zbraním by byla zničující

Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov ve středu mluvil o třetí světové válce a riziku jaderného střetu. Navázal tak na svá úterní slova o tom, že se Zelenského vláda pokouší dostat k jaderným zbraním.

O třetí světové válce promluvil ve středu ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov. "Pokud by nastala, zahrnovala by jaderné zbraně a byla by zničující," prohlásil podle ruských médií, které citovala agentura Reuters.

Podle Lavrova by Rusko čelilo opravdovému nebezpečí, pokud by měla Ukrajina přístup k jaderným zbraním. Lavrov také zmínil, že Rusko bylo připraveno na západní sankce, ale ne na to, že se budou týkat sportovců, novinářů a kultury.

Související obsah

​​Už v úterý mluvil Lavrov o tom, že se "nebezpečnost režimu Zelenského pro okolní země a celkově pro mezinárodní bezpečnost zásadně zvýšila poté, co Kyjev začal s nebezpečnými hrami, které zahrnují snahu o získání vlastních jaderných zbraní". Podle Lavrova má Ukrajina přístup k sovětské jaderné technologii. "Nemůžeme selhat v reakci na toto nebezpečí," dodal.

Podívejte se na reportáž TV Nova k Lavrovovu projevu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz