Válka na Ukrajině

Co znamenají záhadné symboly na ruské technice? Vysvětlení je prý jednoduché

Co znamenají záhadné symboly na ruské technice? Vysvětlení je prý jednoduché
Ruské symboly na technice | Zdroj: Profimedia

Symboly na ruské válečné technice, která je začleněna do bojů na Ukrajině, zaujaly lidi po celém světě. Odborníci teď přišli s poměrně jednoduchým vysvětlením. Bílé nápisy prý mají podle nich odlišit ruskou techniku od té ukrajinské.

Válka na Ukrajině vyvolává mnoho otázek a spekulací. Velkou záhadou jsou bílá písmena na válečných ruských vozidlech. Tyto symboly dosud nebyly nikdy při předchozích nasazeních Putinových vojsk použity a zatím nemají žádné oficiální vysvětlení.

Jedním z možných důvodů použití symbolů je, že se chce ruská technika odlišit od té ukrajinské. Obě armády totiž používají téměř stejné vybavení, které lze jen stěží rozeznat. I další důvody těchto maleb podle odborníků nejsou nijak záhadné. Rozhodně prý nejde o žádnou tajnou komunikaci, jak se mnozí domnívají, informoval německý zpravodajský web ntv.de.

Související obsah

"Různé znaky byly pravděpodobně použity k označení regionu, na který se vozidla zaměřovala. Takové znaky ve válečných dobách nejsou nic neobvyklého, američtí vojáci je například používali v Iráku k identifikaci dalších bratrských jednotek," uvedl již dříve bývalý ředitel britské nezávislé obranné instituce RUSI Michael Clarke pro Sky News.

Jednotlivá písmena by mohla znamenat, odkud jednotky pocházejí. Například ty pod písmenem "O" pravděpodobně postupují z Běloruska, písmeno "V" na sobě má zase flotila ruských námořníků. Jedno z nejčastějších písmen je "Z", které představuje jednotky z Východního vojenského okruhu. Pokud je toto písmeno ve čtverci, znamená to, že jsou jednotky z Krymu. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz