Domácí

Češi přispívají na obranu Ukrajiny. Dohromady už poslali přes miliardu korun

Češi už na pomoc Ukrajině vybrali přes miliardu korun, 316 milionů poslali například na účet zřízený ukrajinskou ambasádou. Vůbec nejvíce peněz zatím dorazilo na účet společnosti Člověk v tísni. Přispět můžete i vy jednoduše přes QR kód níže v článku. Jeho naskenování přes mobilní bankovnictví vás navede přímo na účet této neziskové organizace. Nastavená je na něm částka jeden tisíc korun. Tu si samozřejmě můžete změnit.

Jen během úterního benefičního koncertu pro Ukrajinu, který jste mohli vidět i na obrazovkách TV Nova, poslali lidé na konto společnosti Člověk v tísni 160 milionů korun.

"Upřímně řečeno, je to akce solidarity, kterou jsme nikdy v historii Člověka v tísni nezažili, aby se během dvou hodin přímého přenosu vybralo 160 milionů. To značí, že ČR Ukrajinci nejsou ukradení," uvedla mluvčí Člověka v tísni Adriana Černá.

QR kód | Zdroj: TV Nova

V tuhle chvíli je na účtě něco kolem jedné miliardy korun. Na konto, které v sobotu zřídila ukrajinská ambasáda, lidé poslali už 316 milionů korun.

"Za tyto peníze nakupujeme zbraně od českých výrobců. Zbraně jsou to nejdůležitější, co teď potřebujeme, protože my máme statečnou armádu, vojáky, ale potřebujeme zbraně, kterými budou bránit svojí vlast a taky Evropu od ruských agresorů a barbarů," vzkázal ukrajinský velvyslanec Jevhen Perebyjnis.

Související obsah

​Vojenský materiál za 184 milionů korun už je na cestě na Ukrajinu. Přispívají rovněž jak velké firmy, tak soukromníci nebo dokonce i děti. Třeba čtyřletá Emílie z Prahy. "Posílám nám ze své kasičky penízky, je to asi 100 kroun. Že prý nám je posílá, abychom si opravili školku. Já se samozřejmě s Emílií chci setkat osobně," doplnil Perebyjnis.

Peníze nebo i hmotnou pomoc vybírají i další organizace. Zároveň ale lidé z charitativních organizací varují před možnými falešnými sbírkami. Ty vznikaly například i během povodní nebo po tornádu na Moravě. Lidé by proto měli být obezřetní a vždy si prověřit, kam peníze posílají.

drz, kdu, TN.cz

K tématu Domácí

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz