Domácí

Zbylí klienti Bohemia Energy se dočkali. Obdrží slibované vyúčtování

Zbylí klienti Bohemia Energy se dočkali. Obdrží slibované vyúčtování
Bohemia Energy Zdroj: TV Nova

Zbylému čtvrtmilionu klientů odeslala skupina Bohemia Energy konečné vyúčtování energií. Společnost, která v říjnu ohlásila svůj pád, se musela vypořádat se sníženým počtem zaměstnanců a desetitisíci reklamací. Bývalí klienti vyúčtování dostanou tento týden.

Bývalý český dodavatel elektrické energie a zemního plynu Bohemia Energy v úterý odeslal vyúčtování zbývajícímu čtvrtmilionu svých zákazníků. Společnost, která neustála energetickou krizi a ukončila činnost v polovině října loňského roku, začala postupně klientům vracet peníze.

"Velice děkuji všem našim bývalým zákazníkům za trpělivost. V úterý jsme odeslali zbývající část konečných vyúčtování. Dostáli jsme tak slibu, ke kterému jsme se zavázali, a vyrovnali jsme se s našimi bývalými zákazníky. Ačkoli se nám v této mimořádné situaci podařilo zpracovat takto obrovské množství vyúčtování v rekordním čase, omlouváme se, že někteří naši bývalí zákazníci obdrželi vyúčtování až nyní," vzkázal spolumajitel skupiny Bohemia Energy Jiří Písařík.

Související obsah

Celkem musel dodavatel vyúčtovat přes 1,2 milionu faktur a z tohoto počtu tvořily přeplatky 86 procent a nedoplatky 14 procent. Rychlost vyúčtování, které chtěla společnost stihnout na začátku tohoto roku, ovlivnil výrazně snížený počet zaměstnanců a desítky tisíc reklamací. Zbylé vyúčtování dostanou klienti ještě tento týden.

"Všichni v Bohemia Energy od ukončení dodávek energií usilovně pracovali na tom, aby nenastala situace, která by jakkoli ohrozila vyúčtování zákazníků. Jsme proto velmi rádi, že se nám to podařilo," uzavřel mediální zástupce skupiny Bohemia Energy Mirek Deneš.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz