Zahraničí

VIDEO: Policie zatkla přeživší obléhání Leningradu. Protestovala proti válce

Rusko tvrdě potírá protesty proti válce na Ukrajině. Mezi zadrženými protestujícími je i umělkyně a přeživší obléhání Leningradu Jelena Osipovová, která svými transparenty protestovala proti použití jaderných zbraní ve válce. Osipovovou z demonstrace odvedlo devět těžkooděnců.

Policie v Petrohradě zadržela na protiválečné demonstraci umělkyni Jelenu Osipovovu. Stařenku z místa eskortovalo devět těžkooděnců, zatímco demonstranti okolo ní hlasitě skandovali: "Ne válce!"

Osipovová na demonstraci přišla se dvěma velkými transparenty odsuzujícími jaderné zbraně. "Ne jaderným zbraním. Mladá Ukrajina se jich vzdala, zatímco Rusko se jich stále drží," stojí na jednom z nich. Druhá tabule varuje, že jaderné zbraně budou zánikem lidstva. Seniorka tak odmítavě reagovala na rozkaz prezidenta Putina uvést do pohotovosti jaderný arzenál země.

Související obsah

Žena, kterou policisté odvedli, je také jednou z posledních přeživších obléhání Leningradu nacistickými vojsky během druhé světové války. Blokáda města tehdy trvala téměř 900 dnů a zahynulo při ní skoro tři a půl milionu Rusů. Šlo o jedno z nejdelších a nejkrvavějších obléhání v dějinách.

Ruská policie od začátku války na Ukrajině tvrdě umlčuje veškeré protesty vůči rozpoutání války. Podle portálu OVD, který monitoruje počty zadržených, zatkla policie na protiválečných akcích už 7 626 lidí.

TN.cz

K tématu Zahraničí

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz