Zahraničí

Ruského oligarchu našli oběšeného. Je to kvůli Ukrajině, myslí si jeho kamarád

Ruského oligarchu našli oběšeného. Je to kvůli Ukrajině, myslí si jeho kamarád
Ruský oligarcha Zdroj: Linkedin

Mrtvého ruského oligarchu našel v pondělí jeho zahradník. Tělo se nacházelo v garáži luxusního sídla Wentworth Estate v anglickém hrabství Surrey.

Michaila Watforda, který se narodil na Ukrajině, našli oběšeného v garáži jeho domu, bylo mu 66 let. V pondělí ho po příchodu do práce našel zahradník. Policie se případu věnuje s nejvyšší vážností, jelikož se spekuluje, že za smrtí oligarchy může stát Kreml, který je spojován s několika dalšími úmrtími v Anglii.

Dalším důvodem smrti ruského oligarchy může být válka na Ukrajině. "Načasování invaze na Ukrajinu a jeho smrti rozhodně není náhodné," řekl Watfordův kamarád pro portál The Sun. Watford nebyl na seznamu Rusů sankcionovaných britskou vládou.

V domě, který má hodnotu 18 milionů liber (přes 555 milionů korun), žil miliardář se svou estonskou manželkou, jejich dvěma dětmi a starším synem z prvního manželství. Watford, dříve Tolstošeja, zbohatl díky ropným rafineriím, které měl na Ukrajině. Po přestěhování do Británie si založil realitní kancelář.

pv, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz