Zahraničí

Žena prorazila autem zeď školky, v nemocnici skončilo 19 dětí

Žena prorazila autem zeď školky, v nemocnici skončilo 19 dětí
Žena vjela s autem do školky v Kalifornii | Zdroj: Anderson PD

Do školky v severokalifornském Andersonu se ve čtvrtek "probouralo" osobní auto. Dvě děti jsou ve vážném stavu, policie řidičku po výslechu propustila.

Čtvrteční nehoda v malém městečku Anderson v Kalifornii přiměla tamní úřady vyhlásit traumaplán, tedy mimořádnou událost s větším počtem zraněných. U školky totiž SUV značky Suzuki prorazilo zeď a zastavilo se až uprostřed místnosti. Ve školce bylo tehdy 19 dětí a dva učitelé.

"Celkem 14 z 19 dětí bylo přepraveno pozemní cestou do místních nemocnic kvůli různě vážným zraněním, většina z nich z preventivních důvodů. Nejsou evidovaná žádná úmrtí," uvedla andersonská policie v prohlášení.

Žena vjela s autem do školky v Kalifornii | Zdroj: Profimedia

​Podle agentury AP skončily dvě děti ve vážném stavu v několik stovek vzdálené nemocnici v Sacramentu. Další děti pak odvezli do nemocnic jejich rodiče.

Související obsah

​Řidičku auta policie vyslechla a podrobila testům na drogy a na alkohol. "Řidička nebyla pod vlivem v době testování. Spolupracovala s policií a po podání vysvětlení byla propuštěna," dodala policie. Příčiny a okolnosti nehody se stále vyšetřují.

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz