Domácí

Sportovci a politici ruší účast na předávání státních vyznamenání

Pondělního slavnostního předávání státních vyznamenání, které pořádá Pražský hrad, se odmítá zúčastnit čím dál více osobností. Svou neúčast oznámil judista Lukáš Krpálek. Nepřijdou ani předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) a předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09).

Jedním z prvních, kteří oznámili svou neúčast na předávání státních vyznamenání, byl judista Lukáš Krpálek. "Udělení státního vyznamenání si velmi vážím. Je to pro mě pocta. Asi největší, jaká může v nesportovním životě být. Bohužel se musím z pondělního slavnostního předávání omluvit. Nedovedu si představit, že bych si na sebe bral slavnostní oblek v této době," napsal úspěšný olympionik na svou facebookovou stránku.

Ke Krpálkovi se přidal i předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS). Ten na twitteru uvádí, že je připraven účastnit se pracovních schůzek s prezidentem Milošem Zemanem, pozvánky na ně prý však nedostává. "Místo toho mě nyní Miloš Zeman zve, abych podpořil jeho přístup 'já nic, já muzikant'. Omlouvám se, nemohu," dodal předseda Senátu. 

Související obsah

Na slavnostní večer nedorazí ani předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09). "Je dobře, že prezident Zeman otočil, ale nemohu zapomenout, kdo u nás před agresivním a imperialistickým chováním Vladimira Putina dlouhá léta zavíral oči," napsala Pekarová Adamová. Předávání se nezúčastní ani první místopředseda Senátu Jiří Růžička (TOP 09, STAN). Předseda Ústavního soudu České republiky Pavel Rychetský a předseda poslaneckého klubu STAN Josef Cogan se také nedostaví. 

pv, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz