Zahraničí

Polinu (†10) s rodiči postříleli Rusové: Teď zemřel i její bráška Semjon (†5)

Polinu (†10) s rodiči postříleli Rusové: Teď zemřel i její bráška Semjon (†5)
Polina | Zdroj: Volodymyr Bondarenko

Příběh desetileté školačky Poliny, kterou o víkendu spolu s rodiči zastřelili při útěku z Kyjeva ruští okupanti, má smutné pokračování. Její pětiletý bratr Semjon, který po útoku skončil v kritickém stavu v nemocnici, bohužel svým zraněním podlehl. Jejich sestra Sofia (13) dál bojuje o život.

I když Rusko celý svět ubezpečovalo, že válka na Ukrajině nebude mít za následek smrt civilistů, skutečnost je jiná. Při útocích umírají nevinní lidé, a to dokonce i děti. O víkendu svět obletěly fotografie desetileté Poliny, kterou ruští vojáci zastřelili i s příbuznými při útěku z Kyjeva. Dívka se rázem stala jednou z tváří nemilosrdné války. Byla vůbec první identifikovanou dětskou obětí.

"Ta dívka se jmenovala Polina. Byla ve 4. třídě na základní škole v Kyjevě. Ji i její rodiče zastřelila ruská sabotážní a průzkumná skupina na ulici Telihy," upozornil starosta Kyjeva Volodymyr Bondarenko.

Dívka prchala před válkou s rodiči a svými sourozenci, když jejich automobil zasáhla sprška kulek. O život přišla i její maminka Svetlana a otec Anton Kudrin. Mladší bratr Semjon skončil v dětské nemocnici a podle příbuzných 72 hodin bojoval o život. Ve středu ale zemřel, informuje britský Telegraph.

V nemocnici skončila i Polinina starší sestra Sofia (13). Ta stále zůstává v bezvědomí v kritickém stavu a vůbec netuší, že prakticky celá její rodina byla vyvražděna.

Související obsah

​Na internetu kolují snímky zachycující poslední chvíle pětiletého Semjona. Leží připojený na přístrojích a jeho ruku svírá příbuzná. I tato fotografie se stala symbolem toho, jak si Putinova invaze vybírá strašlivou daň i na ukrajinských dětech a ubližuje nevinným civilistům.

Rusko nadále tvrdí, že zasahuje pouze vojenské cíle, ale fotografie zničených paneláků a příběhy, jako je ten Polinin, říkají něco jiného.

Během čtvrtka zemřel v Mariupolu dospívající chlapec, který hrál se svými přáteli fotbal, informuje Metro.co.uk. Město se dostalo pod palbu, trojice se zranila. Iliya zemřel při převozu do nemocnice. Trýznivý obrázek ukazuje jeho otce Serhiiho, jak pláče nad tělem, které leží na nosítkách a je přikryté zakrváceným prostěradlem.

Rodiny ve městě po pěti dnech ostřelování zůstaly bez dodávek elektřiny, tepla a vody. Dva přeživší teenageři čelí riziku amputace nohou.

Začátkem tohoto týdne ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj uvedl, že v konfliktu už bylo zabito 16 dětí, ale toto číslo bude nyní pravděpodobně mnohem vyšší.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz