Zahraničí

Obří požár na Slovensku, část budovy se zřítila. Zasahovali hasiči z celé Bratislavy

V bratislavském Ružinově vypukl v sobotu večer požár šestipatrového parkovacího domu. Podle slovenských médií je možné, že se do ovzduší dostaly nebezpečné zplodiny. Část budovy se zřítila. Oheň se podařilo lokalizovat až v neděli po páté hodině ranní.

Ostredky, Trávniky a Štrkovec. Pro všechny tyto městské části v Bratislavě bylo vydáno varování, aby lidé nevětrali. V Drieňové ulici vedle čerpací stanice Shell začal v sobotu večer hořet šestipatrový garážový dům. Zápach byl podle starosty Ružinova Martina Chrena cítit ze všech stran. Část budovy se před půlnocí zřítila. Na místě zasahovalo více než 100 profesionálních i dobrovolných hasičů.

Související obsah

​"Hasiči z celé Bratislavy už jsou na místě, připravují plošiny, požár musí začít hasit shora. Mnoho podrobností zatím nemáme, jakmile se něco dozvíme, doplním. Zatím prosím zkuste zavřít okna a nevětrat. V garážích se nacházejí různé pneumatiky, oleje, nikdo neví, co přesně," vyzval večer starosta před devátou hodinou večer. Hasiči museli zasahovat zvenčí, dovnitř objektu nebylo možné se dostat.

Celá ulice byla z důvodu technického zásahu pro automobily zcela uzavřena. "Hasiči intenzivně zasahují, ale uvnitř je spousta pneumatik a dalšího materiálu," aktualizoval informace s úderem 22. hodiny starosta s tím, že zásah bude pravděpodobně trvat ještě dlouho.

Kolem 23:30 se část budovy zřítila. "Je bohužel zřejmé, že celá budova shoří do základů. Podle oficiálních informací se naštěstí nikdo nezranil," uvedl těsně před půlnocí starosta.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz