Zahraničí

Europoslanci budou řešit válku na Ukrajině a migraci do Evropské unie

Ruskou invazi na Ukrajinu a její důsledky zejména v podobě migrační vlny budou v pondělí řešit europoslanci na plenárním zasedání Evropského parlamentu. Nabitý program čeká také předsedkyni Evropské komise.

Jednání o Ukrajině mají europoslanci v plánu převážně v úterý a středu. Diskutovat budou například o dalších sankcích proti Rusku. Řeč by měla přijít také na aktivaci dočasné ochrany. Tedy mechanismu, který má lidem prchajícím z Ukrajiny zajistit dočasný pobyt na území Evropské unie.

​Během zasedání, které trvá do čtvrtka, budou europoslanci diskutovat například i o zprávě výboru pro zahraniční vměšování a dezinformace, která popisuje, jakým způsobem útočí autoritářské režimy na Evropskou unii. Také navrhuje pomoci Ukrajině s kyberbezpečností.

Související obsah

Napilno v pondělí ale nebudou mít pouze europoslanci ve francouzském Štrasburku. Předsedkyni evropské komise Ursulu von der Leyenovou čeká v Bruselu schůzka s italským premiérem. Později by se měla přesunout na schůzku s předsedkyní Evropského parlamentu Robertou Metsolaovou. I v tomto případě se bude řešit zejména ruská invaze a také pomoc uprchlíkům.

pv, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz