Krimi

Z nádrže mu vytekly tisíce litrů nafty. Řidič to nikomu neřekl a odjel

Z nádrže mu vytekly tisíce litrů nafty. Řidič to nikomu neřekl a odjel
Hasiči na Klatovsku bojují s únikem nafty | Zdroj: HZS Plzeňský kraj

Hasiči už několik dní bojují s velkým znečištěním potoka a rybníka na Klatovsku. Uniklo skoro 2 000 litrů. Pravděpodobný viník nehody nikomu navíc nic neřekl a na únik se tak přišlo až za několik hodin.

Asi 1 925 litrů nafty uniklo minulý týden v pátek do přírody na Klatovsku. Ty měl převážet na vozíku za svým hyundaiem 33letý muž. "V obci Myslovice v 15:30 hodin při projíždění pravotočivé zatáčky, kdy nebyl náklad dostatečně zajištěn, se uvolnila nádrž z přívěsu, při pádu došlo k jejímu poškození a následnému úniku motorové nafty na vozovku a do kanalizace, kdy protekla do potoka a nedalekého rybníka," popsala policejní mluvčí Dana Ladmanová.

Podle policie řidič jen naložil prázdnou nádrž a odjel, nikomu nic nenahlásil. O úniku nafty se tak policie dozvěděla až o půl sedmé večer. Podezřelého muže našli ještě ten den na Kolínecku.

​"Při šetření dopravní nehody policisté zjistili, že k úniku nafty z nádrže docházelo již 1 300 metrů před pádem a znečištění bylo zjištěno i v délce 600 metrů od místa nehody," doplnila Ladmanová.

Související obsah

Hasiči v pondělí uvedli, že se znečištěním ještě pořád bojují. Nafta se dostala do Domažlického potoka, dále do požární nádrže v Myslovicích a voda ji unášela až do rybníka za Myslovicemi v lokalitě U Cihelny.

"Ke snížení následků této události jsme nasadili více než 80 pytlů sorbentu na zachycování ropných látek z vodní hladiny a velké množství sorpčních rohoží. Spolupracujeme s odborem životního prostředí. Práci nám komplikuje zamrzlá hladina rybníka. Znečištění se z velké části nachází pod ledem. Dále se snažíme zamezit úniku nafty dále po toku Domažlického potoka," popsal mluvčí hasičů Petr Poncar.

Případ šetří policisté z oddělení hospodářské kriminality. Muže obvinili z poškození a ohrožení životního prostředí z nedbalosti. Na dotaz TN.cz, jestli se jednalo o živnostníka, nebo o člověka, který si kvůli zvyšujícím se cenám pohonných hmot chtěl udělat zásobu, policie neodpověděla.

Podívejte se na snímky z místa zásahu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz