Domácí

Tragédie na Jindřichohradecku. Při požáru zahynuli dva lidé

Tragédie na Jindřichohradecku. Při požáru zahynuli dva lidé
Škoda na vyhořelém domě na Novojičínsku jde do milionů | Zdroj: HZS Moravskoslezského kraje

Jihočeská policie vyšetřuje požár na Jindřichohradecku, při kterém zahynuly dvě osoby. Na místo byli povoláni také hasiči z okolních obcí. Požár pravděpodobně způsobilo zahoření briket a uhlí.

Hasiči ve středu v poledne vyjížděli k požáru na Jindřichohradecku. Na místo dorazily profesionální jednotky z Dačic i dobrovolní hasiči ze Slavonic a Českého Rudolce. Ti společně zlikvidovali požár v kotelně, kde hořely brikety a uhlí.

Na místě zůstali po požáru dva mrtví. "Těla muže a ženy nalezli v domě hasiči, kteří likvidovali požár kotelny ve sklepě," uvedl policejní mluvčí Jiří Matzner. V domě hasiči naměřili vysokou koncentraci toxického oxidu uhelnatého. Část hořícího uhlí museli hasiči dostat z domu a následně dohasit.

Související obsah

Zásah skončil okolo druhé odpoledne, když se hasičům podařilo požár uhasit a dům vyvětrat. Policie teď vyšetřuje příčinu požáru i smrti obyvatel domu. "Přesnou příčinu úmrtí zjišťujeme, nic však zatím nenasvědčuje cizímu zavinění," uvedl Matzner. Majetkovou škodu policisté vyčíslili na 50 tisíc korun.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz