Zahraničí

Slíbili jim bezpečnou cestu. Taťána i s dětmi zahynula v humanitárním koridoru

Slíbili jim bezpečnou cestu. Taťána i s dětmi zahynula v humanitárním koridoru
Zabití civilisté v Irpinu Zdroj: Profimedia

Mezi životy civilistů, které ukončila válka na Ukrajině, je také Taťána Perebejnisová. Rodinu ukrajinské účetní zasáhlo ruské bombardování na okraji Kyjeva. Kromě ní zahynuly také její dvě děti. V oblasti přitom mělo panovat příměří za účelem vytvoření humanitárního koridoru.

Tragicky skončil v neděli život ukrajinské účetní Taťány Perebejnisové. Při pokusu o útěk z okraje Kyjeva zahynula při bombardování ze strany ruské armády. Ušetřeny nebyly ani její děti, osmnáctiletý Nikita a devítiletá Alise. Všichni zemřeli v místech, která byla vymezena pro humanitární koridory.

Při zásahu zahynul také rodinný přítel a jeden ze dvou teriérů, s nimiž rodina prchala. Z rodiny přežil pouze otec Sergej, který v tu chvíli byl v Doněcku na druhé straně Ukrajiny. Právě z Doněcku rodina utekla v roce 2014 před hrozící válkou.

Související obsah

Sergeje zpráva o smrti rodiny zdrtila. Podle portálu Mirror se ihned rozhodl odcestovat do Irpině. "Musím vás ještě naposledy vidět. Odpusťte mi, že jsem vás nedokázal ochránit," napsal zničený Sergej na facebooku.

Z městečka Irpiň, které leží na okraji Kyjeva a ocitlo se pod palbou ruských vojsk, se pokusila rodina utéct až nyní. Doteď se totiž starala o nemocnou babičku. Když však rodina prchala z Irpině, na město začala střílet ruská armáda z děl. V tu dobu přitom bylo dohodnuté příměří, aby mohli civilisté z válečné zóny uniknout.

Související obsah

S Taťánou se rozloučili na facebooku také její kolegové. "Je pro nás důležité, aby smrt Táni i jejích dětí nezůstala jen statistikou. Její rodina se stala obětí nevyprovokované střelby na civilisty, což je zločin proti lidskosti," vyjádřila se k úmrtí Taťány firma SE Ranking, pro kterou pracovala.

Humanitární vlaky už do Česka přivezly tisíce lidí prchajících před válkou:

 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz