Zahraničí

Lidské stvůry se neštítí zneužívat uprchlíky. Ženy končí v erotických salonech

Hraniční přechod Vyšné Nemecké začátkem minulého týdne zaplavily stovky bezradných utečenců, kteří nevěděli kudy dál. Za týden přibyli také vojáci a policisté. A to mimo jiné i kvůli ochraně uprchlíků, množí se případy zneužívání.

Podle některých německých médií se údajně zapojili do převozu utečenců i ti, kteří jejich situaci zneužili. Několik mladých žen tak mělo skončit v tamních erotických podnicích. "Celkem logicky odloží ostražitost a pak ten, kdo je na té druhé straně barikády, má velice snadnou situaci, jak u seniorů, tak u žen i u dětí," vysvětlil psycholog Miroslav Krejčíř.

Třeba ve Vyšném Nemeckém zase špatnou situaci utečenců zneužili podvodní taxikáři. "Bylo zaznamenané, že za nějaké peníze chtěli odvážet lidi, ale policie si už tam s tím udělala pořádek. Do Michalovců se platilo 150 eur (asi 3 800 korun. pozn. red.), je to 30 kilometrů," popsal starosta obce Vyšné Nemecké Peter Zuza.

Související obsah

​Obce, kde jsou přechody, už teď střeží velké množství vojáků a policistů. Hlídky zastavují a otáčejí řidiče už kilometry před hranicí. Hned po překročení hranice se uprchlíků chopí dobrovolníci, jen tak někdo se k nim nedostane.

Na polsko-ukrajinských přechodech se objevují letáky. Nabádají běžence, aby si řidiče vyfotili, napsali poznávací značku auta, číslo dokladu. Ukrajince varují i slovenští policisté. "Příchozí z Ukrajiny upozorňujeme, aby dávali pozor, ke komu sednou do auta, kam se nechají odvézt," varovala mluvčí slovenské policie Agnesa Kopernická. Jen přes tři slovensko-ukrajinské přechody denně projde kolem 14 tisíc lidí.

Praha má kapacity pro uprchlíky vyčerpané. Jak tento problém ministerstvo řeší? Podívejte se na rozhovor s ministrem vnitra Vítem Rakušanem (STAN):


rod, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz