Krimi

Zemědělec měl utýrat desítky zvířat. Hrozí mu až šest let vězení

Na 70 uhynulých zvířat našli veterináři spolu s policisty v zemědělské usedlosti ve Chvalkovicích u Náchoda. Stalo se tak na konci října. Od té doby kriminální policie čekala na znalecké posudky, zda byla zvířata utýrána. A protože se to potvrdilo, padlo také obvinění.

Dvaapadesátiletý zemědělec podle policistů dlouhou dobu trýznil a týral 70 zvířat, o která se měl starat. "Zvířata trpěla žízní, neměla přístup k potravě, byla podchlazená, ve stresu, podvyživená," uvedla policejní mluvčí Lucie Konečná.

Takové jsou závěry veterinářů. Téměř žádné zvíře týrání nepřežilo. V různém stupni rozkladu tam pak policisté napočítali 63 utýraných prasat, tři ovce a jednu krůtu. Vše se stalo v zemědělské usedlosti na Náchodsku.

Související obsah

"Za svou kariéru jsem něco tak otřesného neviděl," uvedl ředitel Krajské veterinární správy pro Královéhradecký kraj Aleš Hantsch. Přibližně půl roku trvalo, než kriminalisté shromáždili všechny důkazy. Nyní zemědělce a také jednu právnickou osobu obvinili z týrání zvířat. A protože to bylo v tak velkém rozsahu, muži hrozí až šest let ve vězení.

ls, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz