Zajímavosti

Mrtvice zabije ročně přes 8 000 Čechů. Prevence je přitom jednoduchá

Mrtvice zabije ročně přes 8 000 Čechů. Prevence je přitom jednoduchá
Ilustrační foto Zdroj: Getty Images

Mrtvice patří mezi nejčastější příčiny úmrtí v Česku. Každý rok zemře v zemi více než 8 000 pacientů právě na cévní mozkovou příhodu. Jednoduchou prevencí může být konzumace ryb. Ty se ale podle odborníků v našem státě příliš nekonzumují.

Výzkum amerických vědců potvrdil, že ryby jsou jasnou prevencí cerebrovaskulárních onemocnění. U starších lidí, kteří jí ryby několikrát týdně, je podle odborníků daleko menší riziko, že se budou například s mrtvicí potýkat.

Do studie se zapojilo 1 623 lidí ve věkové kategorii od 65 let. Jejich průměrný věk tak činil 72 let a nikdo z nich neměl v minulosti mrtvici, srdeční problémy ani netrpěl demencí.

Související obsah

"Lidé, kteří jedli ryby alespoň dvakrát týdně, měli nižší výskyt markerů (pozn. red. jde o identifikační znak) v porovnání s lidmi, kteří uvedli, že mají ryby méně než jednou týdně. Účinek byl nejvýraznější u lidí mladších 75 let," uvádí studie.

V České republice přitom každý rok umře na mrtvici více než 8 000 lidí. Podle profesora Jiřího Rupricha z Centra zdraví, výživy a potravin (CZVP) se však ryby v Česku příliš nekonzumují. "Asi šest až osm kilo ročně. To je opravdu málo. V dalších zemích na západ je spotřeba daleko vyšší," řekl.

Co dělat, když přijde mrtvice? Více se dozvíte v následující reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz