Zahraničí

Indie vypálila raketu směrem na Pákistán. Byl to omyl, tvrdí indická vláda

Indie vypálila raketu směrem na Pákistán. Byl to omyl, tvrdí indická vláda
Ilustrační foto Zdroj: Profimedia

Indie ve středu při údržbě vojenského vybavení vystřelila raketu směrem na Pákistán. Podle indické vlády šlo o omyl, za který se Pákistánu hluboce omluvila. Při dopadu rakety nebyl nikdo zraněn. Důvody vystřelení rakety bude Indie prošetřovat.

Indická vláda oznámila, že její armáda ve středu při údržbě vojenského arzenálu omylem vystřelila raketu. Údajně mělo jít o selhání techniky, které vedlo k vypálení střely. Situace byla o to vážnější, že raketa dopadla na území sousedního Pákistánu.

Za vystřelení rakety se Indie v pátek omluvila a přislíbila, že příčiny neplánovaného výstřelu prošetří. "Indická vláda se incidentem vážně zabývá a nařídila Nejvyššímu vyšetřovacímu soudu, aby událost prošetřil," stojí v oficiálním prohlášení indické vlády.

Související obsah

Indie neuvedla, kam přesně raketa dopadla, sdělila však, že při odpálení střely nebyl nikdo zraněn. Představitelé Pákistánu po Indii požadovali vysvětlení už ve čtvrtek, den poté, co raketa dopadla.

Indie má dobrý důvod nebrat situaci na lehkou váhu. Vztahy se sousedním Pákistánem jsou dlouhodobě velmi napjaté zejména kvůli spornému území v Kašmíru a rozdílnými náboženstvími. Jak Indie, tak Pákistán navíc disponují atomovými zbraněmi a často se v jejich případě hovoří o hrozbě jaderné války.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz