Zahraničí

Svatba snů v Itálii. Tamní region nabízí 50 tisíc korun na zaplacení účtů

Svatba snů v Itálii. Tamní region nabízí 50 tisíc korun na zaplacení účtů
Ilustrační foto Zdroj: Getty Images

Toužíte si říci své "ano" v prosluněné Itálii? Nyní máte jedinečnou příležitost, a navíc můžete ušetřit. Region Lazio totiž nabízí párům příspěvek 2 000 euro (zhruba 50 400 korun) na jejich svatbu.

Region Lazio, který se nachází ve střední Itálii a jehož hlavním městem je Řím, se snaží po pandemii koronaviru pořádně nastartovat ekonomiku. Přišel proto s projektem "Nel Lazio con amore" (pozn. red. v překlad: v Laziu s láskou), na který vyčlenil 10 milionů eur.

Tamním i zahraničním párům tak nabízí příspěvek 2 000 eur (přibližně 50 400 korun) na jejich svatbu v případě, že se vezmou právě v Laziu v roce 2022. Peníze je možné využít na zajištění cateringu, fotografa nebo nákup šatů. Maximálně 700 eur (kolem 17 600 korun) je možné utratit také za líbánky.

Související obsah

Podmínkou je, že novomanželé musí veškeré služby a produkty zakoupit od firem v Laziu a podpořit tak tamní ekonomiku. Region zaplatí všechny účty z období od 14. prosince 2021 do 31. ledna 2023. Navíc není možné nakupovat on-line.

"Pokud výdaje činí méně než 2 000 eur, příspěvek se bude rovnat částce samotných výdajů. V opačném případě dotovaná částka nebude vyšší než právě 2 000 euro," uvádí region.

Zájemci mohou své žádosti zasílat e-mailem na adresu asstecnellazioconamore@laziocrea.it. Podrobnější informace pak lidé naleznou na webových stránkách regionu Lazio.

Také v době války se lidé berou, dvojici oddala armáda. Podívejte se na video:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz