Zahraničí

Rusové mají plánovat referendum na odtržení Chersonu od Ukrajiny

Rusové mají plánovat referendum na odtržení Chersonu od Ukrajiny
Poničená a opuštěná ukrajinská vojenská technika v Chersonské oblasti Zdroj: Profimedia

Ruští okupanti v Chersonu podle zástupce chersonské regionální rady plánují referendum na vytvoření lidové republiky. Mohla by tak doplnit duo separatistických republik na Donbasu.

"V Chersonské oblasti se chystá referendum o vzniku ChLR (Chersonské lidové republiky, pozn. red.)," uvedl v sobotu zástupce chersonské regionální rady Serhij Chlan na svém facebooku. O případu jako první informovala ukrajinská pobočka agentury Interfax.

Podle Chlana se snaží ruští okupanti připravit referendum a vyzývají politické zastupitele ke spolupráci. "Vznik ChLR promění náš kraj v beznadějnou díru bez života a budoucnosti. Nedávejte jim žádný hlas! Nedávejte jim příležitost legitimizovat ChLR," pokračoval Chlan.

Související obsah

​Chersonská oblast leží na jihu Ukrajiny a má necelých 1,2 milionu obyvatel. Hlavním městem je Cherson, který Rusové dobyli minulý týden.

Chersonská oblast:

Zdroj: Wikipedia/TUBS

​Na východě Ukrajiny vznikly v roce 2014 dvě separatistické republiky, Doněcká a Luhanská. Obyvatelé oblastí si měli v referendu odhlasovat nezávislost na Ukrajině. Uznává je pouze Rusko.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz