Zahraničí

Pomozte odvrátit větší válku, vyzývá Kuleba. Řekl, co je nyní potřeba udělat

Pomozte odvrátit větší válku, vyzývá Kuleba. Řekl, co je nyní potřeba udělat
Ukrajinský ministr zahraničí Dmytro Kuleba | Zdroj: TV Nova

Ukrajinský ministr zahraničí Dmytro Kuleba apeluje na západní země, aby se zapojily do bojů a pomohly porazit ruského prezidenta Vladimira Putina. Žádá o všechny nezbytně nutné zbraně a vyzývá k úplné izolaci Ruska, mimo jiné i prostřednictvím přísnějších sankcí. Západ by měl podle něj pomoci už jen proto, aby odvrátil větší válku.

Ukrajina prostřednictvím tamního šéfa diplomacie opětovně volá o pomoc a žádá západní země o větší aktivitu. Ministr zahraničí Dmytro Kuleba upozorňuje, že je v zájmu všech, aby válka na Ukrajině co nejdříve skončila. Nastínil i svou představu, jak by nyní země měly postupovat.

"Pro ty v zahraničí, kteří se bojí 'zatažení do 3. světové války'. Ukrajina se úspěšně brání. Potřebujeme ale, abyste nám pomohli bojovat. Poskytněte nám všechny nezbytné zbraně. Uplatněte na Rusko další sankce a plně ho izolujte. Pomozte Ukrajině donutit Putina k neúspěchu. Odvrátíte tak větší válku," vyzývá na twitteru.

Kuleba komentuje situaci na Ukrajině pravidelně a nešetří kritikou západních zemí. Naposledy obvinil Německo z dřívější spolupráce s Ruskem, která podle něj přispěla k upevnění moci Putina.

Související obsah

"​Mrzí mě, že to musím říct, ale opravdu jste přispěli k posilování aktuální moci Ruska," řekl Kuleba v neděli večer televizi ARD. "A doufáme, že podle toho také učiníte dost pro zastavení ruské válečné mašinerie," prohlásil šéf ukrajinské diplomacie.

Rusko provedlo invazi na Ukrajinu 24. února. V pondělí 14. března odstartovalo v pořadí již čtvrté mírové jednání. Doposud žádné nepřineslo vytoužený výsledek, obě strany ale na konci uplynulého týdne poprvé zmínily významný posun ve vyjednávání.

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz