Domácí

Zemřel Emil Kintzl (†88). Jeho osoba se objevila v seriálu Policie Modrava

Zemřel Emil Kintzl (†88). Jeho osoba se objevila v seriálu Policie Modrava
Šumavský horal Emil Kintzl | Zdroj: Petr Eret / MAFRA / Profimedia

V pondělí zemřel učitel a autor publikací o Šumavě Emil Kintzl (†88). Podlehl následkům zranění, která utrpěl při lyžování v Kašperských Horách. Celý život se věnoval propagaci Šumavy, působil také jako poradce při natáčení seriálu TV Nova Policie Modrava. Jeho postavu ztvárnil Ladislav Mrkvička.

Emil Kintzl se v sobotu vydal lyžovat do Kašperských Hor, kde se srazil s lyžařem, který neuřídil své lyže. Podle informací Národního parku Šumava pro Kintzla přiletěl záchranářský vrtulník, který ho přepravil do plzeňské nemocnice. Tam v pondělí následkům zranění podlehl. 

Nejen pro Šumavu znamenal Kintzl legendární osobnost. Za svůj život stihl zmapovat šumavskou historii, publikoval články a knížky, dokonce natáčel seriálový pořad Zmizelá Šumava pro internetovou televizi Stream. 

Související obsah

Jako autor publikací o Šumavě napsal spoustu knih, například O počátcích lyžování na Šumavě slovem i obrazem (2008), Zmizelá Šumava (2015) nebo Zmizelá Šumava 2 (2019).

Kintzl pomáhal režisérovi Jaroslavu Soukupovi s výběrem míst pro natáčení českého kriminálního seriálu Policie Modrava, ve kterém se posléze stal předobrazem jedné z postav. Osobu Kintzla hrál Ladislav Mrkvička.

Související obsah

Šumavský kronikář nedávno oslavil 88. narozeniny. Narodil se v Praze 23. února 1934, v dětství se odstěhoval s rodiči a starším bratrem do Sušice. Vysokou školu kvůli svému protikomunistickému smýšlení nedokončil, v 50. letech učil tělocvik na škole v Hartmanicích. Později byl po mnoho let topičem, v té době měl proto dost času věnovat se svému koníčku, a to Šumavě. Po revoluci její propagaci rozjel naplno.

Emil Kintzl zemřel v pondělí v plzeňské nemocnici.

TN.cz

K tématu Domácí

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz